adcov.com

Co to jest Chirurgia Mohsa?

Rak skóry uderza ludzi w każdym wieku i rodzaju skóry. Tradycyjnie duży obszar otaczający teren nowotworowej jest chirurgicznie usunięte w nadziei na powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby. Chirurgia Mohsa pojawiło jako skutecznej alternatywy dla tradycyjnych przeprowadzek.

Funkcja

Chirurgia Mohsa usuwa raka skóry jedną warstwę na raz, aż guz całkowicie usunięte. Proces bada każdą warstwę mikroskopowo, mapowanie obszarów nowotworowych i pozwala chirurgowi usunąć komórki nowotworowe bez poświęcania zdrowej tkanki.

Historia

Operacja jest nazwany jego twórcy, dr Frederic E. Mohsa. Dr Mohsa rozpoczął studia na raka na początku 1930 roku jeszcze jako student.

Korzyści

Procedura umożliwia chirurgowi usunięcia mniej obszaru tkanki niż w przypadku tradycyjnych operacji, dzięki czemu jest bardziej kosmetycznie pożądane. Wskaźnik sukcesu dla nowego wystąpienia raka wynosi 99 procent, co czyni go najbardziej skuteczna metoda chirurgiczna od 2009 r.

Rama czasowa

Szerokość i głębokość obszaru rakowego określa liczbę warstw chirurg musi usunąć, po jednej na raz, w celu analizy. Dla większości pacjentów, operacja może być zakończona w ciągu ośmiu godzin.

Rozważania

Chirurgia Mohsa przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent budzi się i pamiętać, w trakcie zabiegu. Przeszczep skóry, może być niezbędne dla zamknięcia rany chirurgicznej.