adcov.com

Co to jest Chirurgia dla końskiego ogona zespołem?

Zespół ogona końskiego

Cauda eąuina syndrome jest ciężkim zaburzeniem neurologicznym, w których wiązki nerwów na bazie rdzenia kręgowego, zwany końskiego ogona, albo prasuje się lub stanu zapalnego, co powoduje pewien poziom bólu i dyskomfortu lub mrowienia, drętwienie, słabość i opóźnione lub nieprawidłowych odruchów. Wszystkie te objawy są obecne w obu nóg. Może również zacząć wpływać pęcherza i jelit kontroli człowieka. To ściskanie lub stan zapalny w tej wiązki nerwów mogą być spowodowane, zgodnie z Mayo Clinic przez przepukliny dysku lub pewnego rodzaju nowotworu znajduje się wzdłuż grzbietu. Przepuklina czy guz ten najczęściej będzie widoczne w lędźwiowej części pleców.

Chirurgia

Według Departamentu Chirurgii neurologicznych na Uniwersytecie Columbia, operacja na tym obszarze dolnej części pleców jest najbardziej skuteczną formą leczenia i opieki nad zespołem końskiego ogona. Gdy lekarz ustalił potrzebę tej formy leczenia, można przejść chirurgii neurologicznej z tyłu na zasadzie usunięcia materiału powoduje kompresję lub zmniejszyć ciśnienie powodując stan zapalny. Jeśli zespół ogona końskiego jest przyczyną przez ciężką przepuklina dysku, chirurg może używać jednego z trzech zabiegów chirurgicznych, w tym discectomy, gdzie dysk jest faktycznie usunięte przez zwykłego zabiegu chirurgicznego; mikrodiscektomii, których część lub całość płyty jest usuwany, ale procedura odbywa się znacznie mniejsze nacięcie i obiektywem mikroskopowym; lub discectomy laser, w którym płyta jest zasadniczo rozpadła energią laserową.

Diagnoza

To może być trudne do osiągnięcia właściwego rozpoznania zespołu końskiego ogona, gdyż objawy ostatecznie naśladować innych warunków, które mogą być związane z kompresji nerwów. Jednak jedna rzecz, która czyni ten szczególny zespół wyróżnia się spośród reszty jest jego wpływ na pęcherz i jelita człowieka. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​cierpi na dość ostrego lub ciężkiego przepuklina dysku, który wywołał ten objaw, będzie najprawdopodobniej musiał użyć MRI lub CT-scan do zdiagnozowania choroby.