adcov.com

Co to jest chirurgia Ablacja?

Co to jest chirurgia Ablacja?


Ponad dwa miliony Amerykanów cierpi na migotanie przedsionków, stan, w którym górne jamy serca (przedsionków) zaczynają drżeć, zamiast bić się rytmicznie. Może spowodować gromadzenie się krwi pozostaje w przedsionkach, gdzie może tworzyć zakrzepy. Jeśli te skrzepy przejść do mózgu, a wyniki z udarem mózgu. Dlatego ważne jest, aby poprawić migotanie przedsionków. Najczęstsze sposoby naprawienia tej obejmują leków spowalniających serce, wstrząsy elektryczne, aby przywrócić normalny rytm, przedsionkowych rozruszniki serca, aby utrzymać prawidłowy rytm i operacji ablacji do niszczenia tkanek, które stymulują zaburzenia rytmu. Operacja ablacji stał się jednym z najbardziej skutecznych metod w leczeniu migotania przedsionków, zwłaszcza u pacjentów, którzy nie reagują na leczenie lekiem.

Definicja Chirurgii ablacji

Chirurgia Ablacja jest zabiegiem zniszczyć nieprawidłowych tkanek. Jest on często stosowany u pacjentów, którzy mają "ekstra" tkanki w ich sercach, które tworzy nieprawidłowe impulsy elektryczne. Impulsy te zakłócać normalnej tkanki stymulującego ELEKTRYCZNEJ serca, co prowadzi do migotania przedsionków, lub drżenia górnych komorach serca. Zabieg ten może przybierać różne formy, w tym standardowych operacji, aby odciąć zaburzenia tkanki lub procedur na zablokowanie bądź spalenia nieprawidłowych tkanek.

Procedura Maze

Procedura labirynt jest zabieg chirurgiczny na otwartym sercu. Serce jest tymczasowo zatrzymany i chirurg robi małe cięcia w sercu w punktach, w których nieprawidłowe impulsy elektryczne są opalane kierunku (AV) węzła przedsionkowo-komorowego. Scar formy tkanki, w których dokonane cięcia, a blizna ta bloków tkankowych elektryczne impulsy.

Ablacja chirurgiczna minimalnie inwazyjna

Ten typ ablacji chirurgicznej wymaga ani otworu klatki piersiowej ani zatrzymania serca. Chirurg wprowadza małe endoskopów zawierające świateł i kamer poprzez małe nacięcia w klatce piersiowej, a to sprawia, że ​​małe nacięcia w sercu do blokowania nieprawidłowych impulsów elektrycznych, które stymulują węzeł AV.

Zmodyfikowana procedura Maze

Labirynt jest zmodyfikowaną procedurę i bezpieczniejsze popularne metody naprawić migotanie przedsionków. Chirurg wprowadza cewnik do serca, przez które dostarcza fal radiowych, kuchenka mikrofalowa impulsy laserowe lub kriotermii (metody zamrażania), aby zniszczyć ścieżek elektrycznych między nieprawidłową tkankę i serca. Metoda ta jest zazwyczaj odbywa się w trybie ambulatoryjnym.

Korzyści

Chirurgia Ablacja jest korzystne w leczeniu nie tylko migotanie przedsionków, częstoskurcz komorowy, ale również, tachykardia węzła AV ponownego wjazdu (AVNRT) i akcesoriów ścieżek. Zabieg ablacji u pacjentów z zaburzeniami rytmu serca korzyści serca, a także może pomóc w kontroli częstości akcji serca i zmniejszają ryzyko zakrzepów i udarów mózgu.