adcov.com

Co to jest Centrum Ambulatoryjne?

Ośrodki ambulatoryjne zapewniają szeroką gamę ambulatoryjnych, jednodniowych zabiegów chirurgicznych, które nie wymagają hospitalizacji. Niektóre przykłady obejmują chirurgii plastycznej i chirurgii laserowej oka.

Historia

Grupa anestezjologów otworzył pierwszy ośrodek opieki chirurgicznej ambulatoryjną w 1970 roku jako programy akredytacji ośrodków zostały opracowane i certyfikowane przez Medicaid, stały się one atrakcyjne dla inwestorów, a ich popularność wzrosła. Centra znajdują się obecnie na terenie całego kraju i mogą być własnością przez szpitale, lekarzy i innych inwestorów.

Funkcje

W ogóle, Centrum procedury ambulatoryjne są tańsze niż te procedury będzie kosztować w szpitalu. Pacjenci korzystać z wygody nie wydać kilka dni w szpitalu na stosunkowo prostych zabiegów medycznych. Ponadto, rodziny i przyjaciele mają dostęp do pacjentów, gdy są zabiegi chirurgiczne. Ponieważ jest mniej biurokracji do pracy przez wielu lekarzy czują, że mogą być bardziej efektywne, ponieważ nie są obciążone standardowym administracji szpitala.

Kontrowersja

Wiele ośrodków opieki ambulatoryjnej są własnością lekarzy, którzy wykonują tam operację. Doprowadziło to do pytania, czy lekarze mają zbyt żywotny interes w sukces tych ośrodków.