adcov.com

Co to jest bromelaina W?

Co to jest bromelaina W?


Bromelaina pochodzi z ananasem. Podczas jedzenia owoców ananasa rzeczywistą da Ci bromelaina w diecie, stężenia nie są wysokie. Istnieje wiele korzyści zdrowotne bromelaina, a zostały zbadane. Ze względu na skutki uboczne i reakcje bromelaina rzadko jest suplement ziołowy i medycznych, które są często stosowane. Duży odsetek na świecie bromelaina jest stosowany w Niemczech, mimo że jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Definicja

Bromelaina jest typu ekstraktu roślinnego, który otrzymuje się z trzpieniem lub owoców Ananas comosus, powszechnie znanego jako puszce. Ekstrakt jest enzym proteaza, która umożliwia, aby zainicjować proteolizy. Proteoliza jest trawienie białek. Podczas bromelaina odnosi się do tego konkretnego enzymu w roślinie ananasa, odnosi się to także do ekstrakt z rośliny, która może także zawierać inne enzymy peroksydazy, fosfatazy kwaśnej, inhibitory proteazy i wapnia.

Korzyści

Bromelaina pomaga rozkładać białka, ale ma też inne zalety. Korzyści zdrowotne wynikające z ekstraktu bromelaina to jego wykorzystanie jako przeciwzapalny w leczeniu takich stanów, jak zapalenie stawów. Może to również pomóc złagodzić obrzęk i mogą być stosowane w leczeniu oparzeń. Właściwości trawienne z bromelaina i jego zdolność do rozkładania białek są najbardziej popularne, jednak. Naukowcy zbadanie czy bromelaina ma zastosowanie w leczeniu raka i AIDS.

Źródła kulinarne

Bromelaina jest obecny w owocu i soku z ananasa, ale w niewielkich ilościach. Ekstrakt jest zazwyczaj wykonana z trzonem puszce. Bromelaina ekstrakt w formie proszku, jest głównym składnikiem wielu zmiękczające mięsnych. Ekstrakt rozbija tkanki łącznej i białka w mięsie, aby go więcej ofert.

Źródła Suplement

Bromelaina jest również sprzedawana jako dodatek, zwykle w postaci kapsułki w celu ułatwienia trawienia lub w leczeniu dolegliwości trawienne, takie jak gaz, wzdęcia lub zespół jelita drażliwego. Istnieje również zastosowania miejscowego dla bromelaina; Kremy są rozwijane i stosowane do leczenia rany i oparzenia.

Rozważania

Istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na bromelaina, wskazanym przez problemy z oddychaniem i reakcje skórne. Istnieje również możliwość interakcji leku i efekty uboczne, które obejmują nudności i wymioty. Jeśli masz problemy trawienne zdrowia, suplementy bromelaina przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.