adcov.com

Co to jest badanie krwi GGTP?

Co to jest badanie krwi GGTP?


Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​masz zaburzenia wątroby lub trzustki, może on wysłać do laboratorium do badania krwi. Krew będzie pobierana w żyły za pomocą igły z dołączonym, szczelnym Vile. Po pobiera się krew, technik określić swoje wartości komórek krwi i zgłoś się do lekarza. Choroby, które są związane z wątroby, trzustki lub przewodów żółciowych często wykazują wyższe wartości GGTP na badania krwi formalności. W zależności od okoliczności, lekarz będzie stworzyć plan zarządzania medycznej.

Co robi GGTP skrót?

GGTP jest cząsteczka białka, które jest wytwarzane w przewodzie żółciowym. GGTP jest skrótem Gamma-Glutamyltranserase, który jest podstawowym elementem do transportu aminokwasów do komórek oczekiwania.

Podwyższony poziom GGTP w badaniu krwi

Podwyższone poziomy GGTP są często związane z toczniem, nadczynność tarczycy i marskości wątroby. Poziomy GGTP może być również podwyższony u pacjenta, który jest zakażony wirusem mononukleozy lub raka trzustki.

Obniżony poziom GGTP w badaniu krwi

Wyniki badań krwi, które wykazują obniżony poziom GGTP może sygnalizować niedobór. Dicken Weatherby jest autorem książki "Krew Chemii i CBC Analysis", który zawiera szczegółowy opis ustaleń poziomu GGTP w przypadkowej pracy krwi. Zgodnie z Weatherby, spadła wartość GGTP jest wskaźnikiem złego wchłaniania, niewydolności nerek, niedobór białek i niedoczynności tarczycy. Wyniki te mogą być potwierdzone przez szereg objawów, które obejmują apetyt na czekoladę, bóle mięśni, zaparcia i zaburzenia rytmu serca.

Cholestaza

Cholestaza jest często postrzegane w chorobach, które są związane z dróg żółciowych, wątroby i trzustki. Cholestaza jest oznaczona przez zmniejszenie lub całkowite uniemożliwienie przepływu żółci. Niedrożność występuje zwykle pomiędzy wątroby i początek jelita cienkiego (dwunastnicy) i powoduje przepełnienie odpadów (bilirubiny) do krwiobiegu. Pacjenci, którzy mają zaburzenia cholestaza może podwyższony poziom GGTP w górę o dziesięć razy średniej pacjenta bez cholestazy.

Tłuszczowych wątroby

Gdy kwasy tłuszczowe i triglicerydy, aby się w domu, w wątrobie duże ilości stan jest nazywany dalej "stłuszczenie wątroby" lub stłuszczeniu wątroby. Warunek można znaleźć w alkoholików i nie-alkoholików i jest często związane z ciążą, otyłość Gdy badanie krwi wykaże wyższe niż normalne poziomy GGTP, może to być wyraźny sygnał, że stłuszczenie wątroby jest spowodowana nadużywaniem alkoholu, zgodnie z i zespół metaboliczny.