adcov.com

Co to jest APS?

APS jest akronimem zespół antyfosfolipidowy. Jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje, że organizm do produkcji przeciwciał, które walczą przeciwko zdrowych, normalnych częściach błon komórkowych oraz krwi.

Fakty

Zespół antyfosfolipidowy jest uznawany wpływa 1 procent do 5 procent populacji. Piętnaście procent do 20 procent wszystkich skrzepów krwi w żyłach są większe ze względu na APS. APS jest przyczyną niemal jednej trzeciej uderzeń, które występują u ludzi młodych. Od 75 do 90 procent przypadków APS obejmują kobiety.

Cechy

Osoby dotknięte APS są zagrożone zakrzepów w żyłach i tętnicach, jak skrzepy krwi, które podróżują do płuc, znany również jako zator płucny. Kobiet z APS są bardziej narażone na ryzyko poronienia.

Rozważania

Osoby dotknięte APS może mieć tendencję do łatwiejszego zmiażdży. Również drobne skaleczenia i zadrapania mogą krwawić dłużej. Obrażeń odniesionych podczas gdy osoba jest na leki przeciwzakrzepowe mogą być znacznie poważniejsze.

Leczenie

Obecnie nie ma lekarstwa na APS. Leczenie jest najbardziej popularne leczenie przeciwzakrzepowe przez tych, którzy mieli zakrzepów. Zabieg ten zazwyczaj pomaga zapobiec dalszemu krzepnięcia.

Ostrzeżenia

APS i skrzepy krwi może prowadzić do zawału serca, udaru mózgu i innych zakrzepów. Pomoc medyczna powinna być prowadzona bezpośrednio, czy któryś z nich wystąpić.