adcov.com

Co się stanie, jeśli pić więcej niż dwa litry wody?

Co się stanie, jeśli pić więcej niż dwa litry wody?


A osoby zalecane dzienne spożycie wody jest często cytowany jako około 1,5 do 2 litrów dziennie. Jednakże przekroczenie to zazwyczaj nie stanowi zagrożenia dla zdrowego człowieka, a zapotrzebowanie na wodę może różnić się od osoby do osoby, z powodu wielu czynników. Mimo, że picie dużych ilości wody może być niebezpieczne, pije zbyt mało wody jest znacznie bardziej powszechne i prawdopodobne niebezpieczeństwo.

Zalecane spożycie

W większości przypadków się 2 litry wody lub więcej każdego dnia jest zalecane przez Instytut Medycyny. Niewiele jest niebezpieczeństwo picia więcej wody niż jest to potrzebne. Chociaż codzienne potrzeby danej osoby może zależeć od wagi i poziomu aktywności, lepiej jest być po bezpiecznej stronie picie zbyt dużej ilości wody, co zapobiega odwodnieniu. Zatrucie wody występuje tylko podczas picia ogromnych ilości wody, i jest mało prawdopodobne przypadkowo.

Zatrucie wodne

Woda zatruciu występuje gdy osoba zużywa się duże ilości wody, że stężenie elektrolitów w ciele staje się niebezpiecznie niski. To może prowadzić do zgonu serca i mózgu u dzieci. Jednak wymagałoby to zużycie znacznie więcej niż osoba może wygodnie pić w ciągu jednego dnia, i to nawet wtedy trudne do osiągnięcia, jeśli nerki działają prawidłowo. Chociaż zatrucie wody jest bardzo realne niebezpieczeństwo, że jest znacznie mniej prawdopodobne niż odwodnienie.

Odwodnienie

Odwodnienie występuje, gdy ciało nie podjęła w wystarczającej ilości płynów. Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne dla prawie wszystkich systemów organizmu do funkcji, wydłużone okresy odwodnienia może spowodować poważne szkody dla organizmu, a nawet śmierci. Krótkoterminowe odwodnienie może powodować senność, suchość w ustach i niskie ciśnienie krwi. Z tego powodu ważne jest, aby co najmniej zalecanych 2 litrów wody lub płynów codziennie.

Czynniki środowiskowe

Ciepło i aktywność fizyczna może spowodować utratę wody ciała w szybszym tempie niż normalna, głównie z potem. W wysokich temperaturach lub w trakcie aktywności fizycznej, ważne jest, aby pozostać uwodniony więc przekroczenie zalecanych 2 litrów wody staje się szczególnie ważna. We wszystkich przypadkach celem jest zastąpienie jakiegokolwiek ubytku wody z potem lub oddawania moczu. Każda sytuacja, która może doprowadzić do utraty płynów ustrojowych powinny być traktowane z ostrożnością, pijąc dodatkowej wody.