adcov.com

Co się dzieje na przesiewowe badania zdrowia?

Pokazy zdrowia są serii testów, które lekarze i pielęgniarki używają do oceny stanu zdrowia. Pokazy zdrowia może odbywać się na targach zdrowia, urzędów pracodawców na terenie kliniki lub działań Wspólnoty wellness, oprócz gabinecie lekarskim. Chociaż pokazy zdrowia zależy od ustawienia i jak szczegółowe badania przesiewowe można poddać, wszystko według tej samej procedury podstawowej.

Kompletny Kwestionariusz

Ainsbury Zdrowie Badania przesiewowe zauważa, że ​​pierwszym krokiem jest wypełnienie kwestionariusza na temat diety, ćwiczeń, stylu życia i historii rodzinnej choroby. Czasami nazywany oceny ryzyka dla zdrowia, pracownicy służby zdrowia, wykorzystanie wyników w celu ustalenia, co przesiewowe badania może być konieczne lub obszary, lekarz powinien skupić.

Pomiary bazowe

Służby zdrowia będą mierzyć wagę, wzrost i ciśnienie krwi. Ona może korzystać z pomiarów z wagi i wzrostu, aby obliczyć wskaźnik masy ciała, czyli BMI, i pozycjonowanie wyników, aby zobaczyć, czy Twoje pomiary są w zdrowych wartości.

Ekran Chorób

Encyklopedia Medyczna NIH zauważa, że ​​pracownicy służby zdrowia będzie wybrać określone badań przesiewowych opartych na wynikach swojej oceny ryzyka zdrowotnego - pokaże, gdzie może być narażone na ryzyko niektórych chorób - a także pomiarów bazowych, wieku i płci.

Omówić potencjalne problemy

Pokazy zdrowia są dobrą okazją do omówienia skarg, które możesz mieć, że mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia. Ponieważ celem pokazy zdrowia jest identyfikacja potencjalnych problemów, zanim rozwijać, zauważyć problemy, takie jak duszność, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu lub problemy z apetytem.

Follow-Up Plan

Lekarz wskaże żadnych testów, które wymagają kolejną wizytę lub preparatu, jak badania glukozy na czczo lub pełnego panelu cholesterolu, i zaplanować kolejną wizytę. Mayo Clinic zauważa, że ​​jeśli lekarz ma poważne obawy, najbardziej zdrowia przesiewowe obserwacji powinny wystąpić podczas regularnego rocznego sprawdzanie.