adcov.com

Co Produkuje Plasmodium

Co Produkuje Plasmodium


Infekcja z gatunku Plasmodium ludzki powoduje malarię. Organizm jest przekazywana pomiędzy osobami przez komara Anopheles. Według "Sherris Mikrobiologii Lekarskiej," około 2 miliardy ludzi żyje w obszarach endemicznych malarii, z 25 do 50 procent z nich przenoszenia pasożyta Plasmodium w danym momencie. Malaria zabija 02:59 mln USD rocznie ludzi, większość z nich to dzieci.

Definicja Plasmodium

Malaria jest nazwa rodzaju dla organizmów wywołujących malarię choroby. Organizmy te są znane z ich wewnątrzkomórkowego cyklu życia. Pasożyt musi wprowadzić do komórki gospodarza do przeżycia i po środku, zmodyfikować komórki gospodarza. Istnieją cztery gatunki Plasmodium, które zarażają ludzi: P. vivax, P. ovale, P. malariae i P. falciparum.

Plasmodium w Mosquito Life Cycle

Cykl rozpoczyna się, gdy Plasmodium seksualnego kobieta komary z rodzaju Anopheles spożywa krążących niedojrzałe komórki rozrodcze samców i samic Plasmodium podczas karmienia na malarię zakażonych ludzi. W jelicie komara i dojrzałe komórki są zapładniane, stając zygoty. Domki zygoty w ścianie jelita komara i stanowi powiększanie torbieli. Torbiel w końcu rozrywa i uwalnia zawartość do jamy ciała przez komara, niektóre z komórek dostać się do gruczołów ślinowych komara i zrobić komar zakaźny do następnego człowieka ukąsi.

Plasmodium w cyklu życia człowieka

Bezpłciowy część cyklu Plasmodium zachodzi wewnątrz ludzi. Organizmy wprowadzić kapilar w warstwie tłuszczowej skóry ludzkiej po ukąszeniu przez komara Anopheles. Organizmy dołączyć do atakują wątrobę w ciągu jednej godziny. Organizmy mnożą się w komórkach wątroby, i spowodować rozerwanie komórek wątroby w ciągu dwóch tygodni, uwalniając więcej organizmów do obiegu.

Organizmy ludzkie Plasmodium następnie inwazji czerwonych krwinek i pomnożyć. Krwinki czerwone wybuchnąć w ciągu 48 do 72 godzin od inwazji. Niektóre organizmy Plasmodium wprowadzić fazę seksualne i są spożywane przez komara karmienia, ponowne uruchomienie cyklu.

Fizyczne objawy infekcji

Plasmodium infekcja wywołuje obraz kliniczny malarię u ludzi. Zakażenie charakteryzuje się cyklicznymi gorączki i niedokrwistości. Generalnie osoba ma historię zamieszkania podróży do obszarów endemicznych, takich jak Afryka, Ameryka Południowa, lub wschodniej Azji.