adcov.com

Co Pozytywne Opryszczka 2 test oznacza?

Co Pozytywne Opryszczka 2 test oznacza?


Osoba, która pozytywnie testy na opryszczkę 2 zleciła wirus opryszczki pospolitej 2 (HSV-2), jeden z dwóch wirusy opryszczki pospolitej. Wirus ten jest przyczyną większości przypadków opryszczki narządów płciowych.

Identyfikacja

HSV-2 najczęściej powoduje opryszczka narządów płciowych. Jednakże, opryszczka narządów płciowych, może być również spowodowane przez HSV-1, wirusem ból na zimno i HSV-2 może prowadzić do opryszczki doustnego według Mayo Clinic.

Lokalizacja

O ile nie potwierdziła obecność owrzodzenia na genitalia, dodatni wynik testu dla HSV-2 nie wykazują lokalizacji infekcji, gdyż może to powodować objawy albo narządów lub doustnych.

Rozważania

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), większość osób, które zaraziły się HSV-2 nie są świadomi, że zostały naruszone, ponieważ nie objawy. Pozytywny wynik testu nie wskazuje, czy człowiek kiedykolwiek miał lub będzie kiedykolwiek objawy opryszczki.

Ostrzeżenie

Osoba, która zapadła HSV-2 może przekazać wirusa na innych, czy objawy są obecne.

Leczenie

Osoba z opryszczka narządów płciowych aktywnych można umieścić na leki przeciwwirusowe (acyklowir, walacyklowir lub Famcyklowir). Leki te mogą być albo w celu zarządzania ognisk gdy zdarzy lub przyjmować codziennie w celu zmniejszenia liczby ognisk, które występują, zgodnie z Mayo Clinic.