adcov.com

Co powoduje Zimne nocne poty?

Co powoduje Zimne nocne poty?

Objawy

Nadmierne pocenie się (nadmierna potliwość) jest często nazywany "zimny pot" w ciągu dnia i nocy potu "" w nocy. Ważne jest, aby wykluczyć pocenie na podstawie ciepłej temperatury przed zakładając nadmierne pocenie. Jeśli budzi się spocony w łóżku, najpierw upewnij się, że pokój temperaturę i ilość izolacji (odzież, pościel i koce) nie są nadmierne. Nadmierne pocenie się jest zwykle stanem powracającym, i bez względu na przyczynę, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli budzisz się mokry od potu na bieżąco.

Przyczyny

Normalnie, nerwy w skórze i innych części naszego ciała niech mózg wie, kiedy ciało jest już zbyt ciepło. Mózg może zainicjować szereg strategii na obniżenie temperatury ciała, a wspólne jest dla podwzgórza do stymulacji nerwów potowych więc gruczoły potowe rozpocznie produkcję potu. Jako potu gromadzi się na skórę (oraz na stronie odzieży), zaczyna odparowywać. To jest odparowanie potu, który chłodzi się do organizmu. Gdy temperatura ciała normalizuje, nerwy powiedzieć podwzgórze wyłączyć potu.

Istnieją setki warunków i dziesiątki leków, które mogą powodować nocne poty. Hormony są odpowiedzialne za wiele przypadków. Jeśli jesteś kobietą w okresie menopauzy lub zbliża się, uderzenia gorąca w nocy, nie musisz pocić się w łóżku; winowajcą tutaj jest spadek poziomu estrogenów. Adrenalina wydaje się powodować nocne poty w ludzi, którzy mają migreny lub lęki nocne koszmary z fizycznej (bicia), zaburzenia snu, które mogą lub nie mogą towarzyszyć bezdech senny (przerwy w oddychaniu podczas snu). Dla osób z cukrzycą, spadek poziomu insuliny we krwi może powodować nocne poty. Inne przyczyny związane z hormonami obejmują nadczynność tarczycy, guz chromochłonny i zespół rakowiaka.

Ponieważ warunki takie jak niedokrwistość, nowotwory (zwłaszcza chłoniaka), AIDS i gruźlica wpływa na odpowiedź immunologiczną naszego organizmu, są często przyczyną nocne poty. Urazy mózgu mogą zakłócać funkcji podwzgórza i jego regulacji pot-produkcyjnej. Obrysy i niskie ciśnienie krwi może powodować pocenie się z utratą krążenia krwi. Epileptyków i osób z porażeniem mózgowym często doświadczają nocne poty.

Niektóre leki mogą powodować działania niepożądane, które powodują zaczerwienienie lub nocne poty, w tym pigułek antykoncepcyjnych, leków przeciwdepresyjnych i leków przeciwlękowych. Inne leki mogą produkować tylko poty nocne w dużych dawkach oraz w niewielki procent pacjentów. Leki te obejmują aspirynę, paracetamol, niacyna (witamina B3), tamoksyfen, hydralazyny, nitrogliceryny, sildenafil (Viagra i).

Zabiegi

Lekarz może zalecić zmiany środowiskowe pierwszy, w tym spanie w chłodniejsze powietrze, unikanie alkoholu i pikantnych potraw na kolację, i uspokaja się z medytacji. Jeśli znajdziesz hypnotherapist który jest przeszkolony w hipnozy medycznej, możesz nauczyć się kontrolować pocenie nad trakcie dwóch lub więcej zabiegów.

Leki antycholinergiczne blokuje przekazywanie acetylocholiny i może być pomocna w redukcji nadmierne pocenie się, ale mogą produkować dużą liczbę efektów ubocznych, w tym drżenie, suchość w ustach, zaburzenia widzenia i zwiększonej częstości akcji serca. Sympatektomii piersiowej endoskopowa chirurgia, że ​​jest czasami zalecane dla nadmierne pocenie się pod pachami, ale to jest wspólne, gdy gruczoły potowe są usuwane w jednej części ciała, które wyrównawcze pocenie wzrosty w innych obszarach.