adcov.com

Co powoduje, że ogniska łuszczycy?

Co powoduje, że ogniska łuszczycy?


Łuszczyca jest nieuleczalna, nie zakaźna choroba skóry, która dotyka około 7,5 miliona Amerykanów. Chociaż mogą korzystać osoby cierpiące na łuszczycę okresy, kiedy ich skóra jest jasna, mają też okresowe ognisk choroby. Ogniska te są czasami spowodowane przez poszczególnych wyzwalaczy.

Stres

Wiele osób pierwsze doświadczenie łuszczyca po okresie zwiększonego stresu. Jest również ważnym bodźcem do kolejnych wybuchów

Urazy skóry

Zadrapania, otarcia, przebicia (takich jak szczepienia) i oparzenia słoneczne wszystko może wywołać łuszczycę flare-up.

Leki

Według National Psoriasis Foundation, niektóre leki mogą powodować wybuch łuszczycy. Kilka głównych winowajców są lit (stosowany w leczeniu depresji), leki przeciw malarii, leki Inderal-Type (stosowanych w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi), chinidyna (leki serce) i indometacyny (leku zapalenie stawów).

Warunki pogodowe

Warunki pogodowe, które wysusza skóry może wywołać łuszczycę. Na przykład, niektórzy ludzie mają ognisk łuszczycy podczas zimy zimne i suche.

Strep Zakażenia

Strep Zakażenia mogą wywołać Łuszczyca grudkowa, rodzaj wypryskami łuszczycy, który rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie.

Alergie i Dieta

Chociaż nie udowodniono, niektóre osoby cierpiące na łuszczycę twierdzą, że oba alergie i diety mają wpływ na częstość i nasilenie ich epidemii.