adcov.com

Co powoduje, że ludzie się jąkać?

Co powoduje, że ludzie się jąkać?


Jąkanie może być kłopotliwe i trudne przeszkody do pokonania. Mimo, że wiele znanych osób zmagali się z jąkania, niewiele wiadomo na temat tego, co go wywołuje. Istnieją teorie, ale ogólnie przyczyną jąkania jest nadal w dużej mierze nieznane. Ludzie z królem Anglii do Jimmy Stewart zmagali się z jąkania, ale szli w świat i pokonał go. Naukowcy mają kilka pomysłów na to, co powoduje, że jąkanie i kształtują pomysłów, jak pomóc ludziom zatrzymać.

Genetyka

Uważa się, że genetyka odgrywa rolę w dlaczego ludzie zacinać. Wykazano, że przebiega w rodzinach jąkanie się, więc jeżeli istnieje krewnych, że przerywana może wyjaśniać, dlaczego dziecko opracował jąkania się. Chociaż ten link został zauważony, nie szczególności gen wyizolowano jako przyczyną jąkania. Dalsze badania należy zrobić w dokładnie, jak genetyka powoduje jąkanie.

Przyczyny rozwojowe

Rozwojowa jąkanie jest uważany za najbardziej popularny rodzaj jąkania i zwykle jest zagłuszany przez dzieci w ciągu czterech lat, zgodnie z Mayo Clinic. Występuje, gdy dziecko jest w zasadzie w stanie utrzymać się z tego, co chce powiedzieć. Mózg dziecka jest nie tylko w stanie utrzymać się z myślami dziecka, a więc w jego frustracji zacina jak stara się wyrazić siebie. Mózg w końcu rozwija umiejętności językowe, aby umożliwić dziecku zdolności mowy, aby wyrazić siebie i jąkanie odchodzi.

Przyczyny neurogenne

Neurogenne jąkanie jest spowodowana przez rzeczywisty problem w mózgu spowodowane przez uraz, udar lub innej nieprawidłowości w mózgu. Z jakiegoś powodu, mózg wysyła sygnały do ​​słowa nie czynią go do właściwego odbiornika i jąkanie jest konsekwencją. Ten typ jąkających się dość często i może może mieć wpływ na układ nerwowy i mięśnie kontrolujące mowę, jak również procesy mózgu, które kontrolują mowy.

Przyczyny psychogenne

Psychogenne jąkanie jest, gdy ktoś zacina ze względów emocjonalnych lub psychologicznych. To kiedyś uważano, że większość jąkanie była spowodowana tym, ale obecnie wiadomo, że nie jest to przypadek. W rzeczywistości, psychogenne jąkanie stanowi jąkania bardzo nielicznych przypadkach. Czasami ludzie zacinać, gdy są one zdenerwowany lub przestraszony, ale większość przypadków jąkania nie są uważane być spowodowane przez choroby psychicznej już.