adcov.com

Co powoduje, że bezdech senny u dzieci?

Co powoduje, że bezdech senny u dzieci?

Wprowadzenie

Według Szpitala Dziecięcego Lucile Packard w Stanford, bezdech senny może często występować u dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Bezdech senny jest chorobą, która powoduje, który zatrzyma oddychaniu przez różne okresy czasu, podczas gdy snu. W większości przypadków nie znacznie więcej niż powoduje pewną ilość snu. Jednakże, może to powodować brak tlenu do dziecka nadal się rozwija, co prowadzi do trwałego uszkodzenia serca i płuc.

Migdałki i migdałki

Opuchnięte migdałki i migdałki są nr 1 przyczyną bezdechu sennego u dzieci. Od dziecka linia jest znacznie mniejszy niż linia dorosłej, nawet małe ilości mogą spowodować obrzęk dróg oddechowych, aby stać się okresowo zablokowane, zwłaszcza gdy dziecko śpi. Rozszerzenie jest zwykle spowodowane zakażeniem i może być albo usunięciu migdałków i migdałki lub leku do zmniejszenia obrzęku.

Guz

Innym powodem może być dziecko doświadcza bezdechu sennego jest guz. Niezależnie od tego, czy nowotwór złośliwy wzrostu, takie jak guz w gardle może łatwo zamknąć drogi oddechowe, gdy dziecko śpi noc. Po ciało przechodzi w tryb uśpienia, napięcie mięśni wokół dróg oddechowych zmniejsza. Można to zamknięcie dróg oddechowych na tyle, aby umożliwić całkowite guza odcięcie dopływu powietrza do obudowy.

Otyłość

Choć nie tak często z przyczyny u dzieci, jak to jest u osób dorosłych, dzieci otyłość może powodować bezdech senny. Jest tak, ponieważ nadmierna zawartość tłuszczu w organizmie znajduje się na klatce piersiowej i szyi można włożyć do kanału powietrznego podczas gdy dziecko leży. Powoduje to zablokowanie powietrza do ciała.