adcov.com

Co powoduje zakażenia prostaty?

Zakażenie prostaty jest również nazywany krokowego. Stan ten występuje tylko u mężczyzn, ponieważ kobiety nie mają prostaty. Gruczoł krokowy znajduje się poniżej pęcherza moczowego i produkuje nasienie. Chociaż zazwyczaj wielkości orzecha włoskiego, prostata może stać się stan zapalny z powodu infekcji.

Ostre bakteryjne gruczołu krokowego

Bakterie powodują zakażenia prostaty. Może rozprzestrzeniać się od infekcji w jelitach, pęcherza lub cewki moczowej. Bakteria jest odpowiedzialny za 5 procent wszystkich zakażeń prostaty.

Przewlekłe bakteryjne gruczołu krokowego

Jeżeli niektóre bakterie pozostają po ostrym zakażeniu bakteryjnym, może to prowadzić do przewlekłej infekcji. Inne przyczyny przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego to uszkodzenie dróg moczowych, cewniki lub zakażeniem, które rozprzestrzeniły się prostaty z innego miejsca w ciele.

Zapalenie prostaty niebakteryjne

Nie wiadomo, co powoduje, że pozostałe 95 procent infekcji prostaty, innych niż bakterie.

Zwiększone ryzyko

Ci, którzy doświadczyli infekcji pęcherza niedawna mają powiększenie gruczołu krokowego, mają zaburzenia układu moczowego, które niedawno wykorzystywane cewnika lub uczestniczyć w odbytnicy stosunku występuje zwiększone ryzyko rozwoju gruczołu krokowego.

Zapobieganie

Mężczyźni, którzy mają historię infekcji prostaty powinni powstrzymywać się od działań, takich jak jazda na rowerze, jazda konna i jogging. Działania te mogą pogorszyć prostaty.