adcov.com

Co powoduje wyczerpanie?

Wyczerpanie, określany również jako zmęczenie, letarg lub zmęczeniem, jest brak energii. Jest to normalne, ale ważne, reakcja na brak snu, stres, wysiłek fizyczny lub nudy. Nie może być podstawowe przyczyny medyczne wyczerpania jak niedoczynność tarczycy, fizyczne lub zaburzenia psychiczne, takie jak depresja. Tak więc ważne jest, aby wiedzieć, co jest przyczyną wyczerpania wiedzieć jak ją leczyć.

Zmęczenie i stres

Swoje wyczerpanie może być spowodowane stresem. Więc może trzeba dokonać zmian w stylu życia, takich jak na wakacjach, do czynienia z stresujące lub trudnych relacji i coraz regularne ilości snu. Również utrzymać odpowiedni harmonogram prywatnego i pracy, regularnie ćwiczyć i spróbować techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy joga. Staraj się jeść dobrze zbilansowane posiłki, brać multiwitaminy codziennie i pić dużo wody.

Przyczyny psychologiczne

Fizyczne i psychologiczne przyczyny zmęczenia obejmują regularne zażywanie nielegalnych narkotyków, takich jak kokaina i konsumpcji alkoholu. Zaburzenia snu, takie jak bezsenność lub obturacyjny bezdech senny może powodować zmęczenie. Inne powody obejmują niedoczynność tarczycy, alergie, który może prowadzić do rozwoju astmy albo kataru siennego, niedokrwistość lub trwającej bólu. Należy poinformować lekarza, jeśli masz wzór wyczerpania. Na przykład, jeśli masz niski poziom energii przez cały dzień - nawet po przebudzeniu - możesz cierpieć na depresję.

Choroba i wyczerpanie

Wiedzieć, czy zmęczenie jest spowodowane przez choroby. Infekcje, cukrzyca, choroba Addisona, zastoinowa niewydolność serca, infekcje, nowotwory, zapalenie stawów i zaburzenia jedzenia może powodować zmęczenie. Jeśli wszystkie powyższe przyczyny zostały wykluczone i miał objawy grypopodobne, które trwały przez sześć miesięcy lub więcej, Twoje zmęczenie może być spowodowane przez zespół przewlekłego zmęczenia (CFS). Jeśli jest to przypadek, reszta jest najlepszym ulga.

Skontaktować się z lekarzem

Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli zmęczenie towarzyszy dodatkowe problemy. Na przykład, jeśli masz objawy jak dezorientacja, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, przyrost masy ciała i niewiele do moczu, nie może być poważny problem. Również skontaktować się z lekarzem, jeśli czujesz się smutny i przygnębiony, obudzić multizakłady razy w ciągu nocy, są zaparcia, mają niewyjaśnione osłabienie z utratą masy ciała, bóle głowy i nietolerancja zimna, wraz z wyczerpania.