adcov.com

Co powoduje Siwe włosy w nastolatkami?

Zauważyliście, z wielkim zdziwieniem, że nastoletnia córka ma kilka siwych włosów. Może to oznaczać, absolutnie nic innego niż ona genetycznie predysponowane iść szary wcześnie, czy może to być wynikiem stanu zdrowia.

Melanogenetic Zegar

Sugerowano, dr Desmond Tobin, profesor biologii komórkowej na Uniwersytecie w Bradford w Anglii, że mieszki włosowe zawierają melanogenetic zegar, który zatrzymuje lub spowalnia melanocytów (pigmentu) działalności, co wyjaśnia, dlaczego ludzki włos staje się szary.

To jest różne dla różnych osób

Dr Tobin wyjaśnia, że ​​utrata pigmentacji włosów, w wyniku tego, co jest rzeczywiście przejrzyste włosów, choć o nim jako szary lub biały, zależy przede wszystkim od genetyki i naszego życia. Dla niektórych ludzi, zaczyna wcześnie, być może nawet przed teen lat, podczas gdy w przypadku innych osób, zdarza się w późniejszym okresie życia. Niektórzy ludzie zwracają się szary lub biały szybko, inni zrobić bardziej stopniowo. Utrata pigmentacji może pojawić się w różnym tempie w różnych mieszków włosowych.

Już w 8-letni

Według Diagnose-me.com, dzieci w wieku 8 lat było wiadomo, że mają siwe włosy; jednak to prawdopodobnie oznacza nic innego niż skłonność tej konkretnej osoby na szarym wcześnie, który jest określony, jak wspomniano powyżej, przez genetykę.

Warunki medyczne

Dr Greene z Drgreene.com wskazuje, że istnieją warunki, które mogą sprawić, że włosy dziecka iść szary, w tym nerwiakowłókniakowatość, znany również jako choroby Recklinghausen. Jest to choroba genetyczna układu nerwowego, który powoduje guzów łagodnych rozwijającym nerwów. Rzadka choroba nazywa się nazywa zespół Vogta-Koyanagiego może uderzyć dziecko po wirusowej choroby. Jako ciało dziecka walczy z wirusem, które tworzone są przeciwciała niszczą melanocyty, które tworzą pigmentu w naszych włosów.

Niedobór

Niedobór witaminy B może powodować dziecka włosy się szary, a może niedokrwistość megaloblastyczna. Nadczynność tarczycy, co zmniejsza aktywność melanocytów, może być odpowiedzialny za obracanie dziecka włosów szary lub biały. Zaburzenia skóry bielactwo może również prowadzić do utraty pigmentacji włosów.

O 50, Jesteś najbardziej prawdopodobne ...

Kaukaski człowiek uważa się za przedwczesne siwienie, jeśli rozwija się siwe włosy przed jego późnych nastolatków. Osoba pochodzenia azjatyckiego i afrykańskiego uważa się za przedwczesne siwienie jeśli dostaje siwe włosy przed osiągnięciem 30. Większość ludzi w Stanach Zjednoczonych i Europie są o 50 procent szarości do czasu, kiedy są w wieku 50 lat.