adcov.com

Co powoduje opryszczkę w Usta dziecka?

Co powoduje opryszczkę w Usta dziecka?


Kiedy pojawi się bąbel wypełniony płynem lub wokół ust dziecka, że ​​ma opryszczkę, który jest czasem nazywany gorączka blister. Oznacza to, że dziecko ma zakontraktowane wirusa opryszczki. Typ 1 zwykle powoduje opryszczkę, choć typ 2 - zazwyczaj związane z opryszczką narządów płciowych - może również. Wirus ten może powodować opryszczkę tylko raz, a potem drzemią na resztę jej życia, czy dziecko może cierpieć z powodu epidemii do końca jej życia.

Pocałunek

Twoje dziecko może zaraziły się wirusem, który powoduje opryszczkę z pocałunkiem na ustach. Ludzie, którzy noszą się wirusa herpes simplex przekazać wirusa wzdłuż przez fizyczny kontakt z ból. Więc jeśli przyjaciel lub członek rodziny przeżył epidemię opryszczki i pocałowała dziecko w usta, że ​​człowiek mógł dać jej wirusa. Wirus może być jeszcze aktywna w osobie, która nie doświadcza widocznej wybuchu. Jeśli wirus jest w stanie uśpienia lub nieaktywne, osoba nie może przekazać go na inną osobę.

Pochwy

Dziecko może również zarazić się wirusem na opryszczkę w trakcie porodu. Jeśli matka ma opryszczkę narządów płciowych w jej pochwy podczas porodu, może ona przekazać wirusa na jej dziecko. Typu 2 może powodować owrzodzenia w okolicy narządów płciowych lub ustach. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Społecznego Heath, matki są bardziej prawdopodobne, aby zarazić swoje dziecko z wirusem opryszczki, jeśli umowy są późno w ciąży, ponieważ matka nie zbudował przeciwciał przeciwko wirusowi jeszcze. Matki potrzebują tych przeciwciał do ochrony swoich nienarodzonych dzieci z wirusem. Jednak matki, że opryszczka narządów płciowych zakontraktowane przed zajściem w ciążę mają już przeciwciała potrzebne do ochrony dziecka, więc są mniej prawdopodobne, aby przekazać wirusa na ich dzieci.

Naczynia

Twoje dziecko może doświadczać opryszczkę w ustach, bo shared naczynie, na przykład łyżką lub widelcem lub filiżance z osobą aktywnie nosicielami wirusa Herpes simplex. Zakażenie następuje podobnie jak pocałunkiem. Nawet jeśli opryszczka nie włamał się na obszarze ustach osoby dorosłej, wciąż może dać dziecku wirusa poprzez jego zakażonej śliny.

Zabawki

Twoje dziecko może zarazić się wirusem opryszczki dzieląc zabawki z innego dziecka, które niesie wirusa. Niemowlęta i małe dzieci często umieścić zabawki w ustach. Jeśli dziecko lub dziecko ma epidemii opryszczki lub wirus jest aktywny w ich ślinie, mogą przekazać wirusa poprzez umieszczenie zabawki w ustach, dając dziecku zabawkę do innego dla niego, aby umieścić w ustach.