adcov.com

Co powoduje opryszczkę na usta?

Co powoduje opryszczkę na usta?

Opryszczka Czy Zakażenia

Opryszczka to infekcja wirus opryszczki. Zazwyczaj wirus opryszczki pospolitej typu 1 jest przyczyną wspólnej opryszczki i wirus opryszczki pospolitej typu 2 jest przyczyną opryszczki narządów płciowych - chociaż zarówno wirus może być odpowiedzialne zarówno ust lub narządów płciowych rany. Jeśli masz wirusa opryszczki zwykłej typu 1, nie muszą mieć wirusa opryszczki typu 2. Gdy masz opryszczkę spowodowanych przez wirusa opryszczki, to mogą mieć inny.

Czy Opryszczka zaraźliwe?

Tak, opryszczka jest zaraźliwa. Można je dostać poprzez dzielenie się coś, co wchodzi w kontakt z opryszczki na zarażonej osoby, w tym balsam do ust, kubki, widelce i ręczniki. Można również uzyskać je całuje osoby z opryszczka lub wykonując seks oralny na kogoś z aktywnych opryszczka narządów płciowych. Dotknięcie własne rany Opryszczka narządów płciowych, a następnie dotykając usta bez uprzedniego myte ręce mogą również przekazywać infekcję.

Leczenie opryszczki

Istnieje wargowe balsamy i maści, które można leczyć opryszczkę. Jeśli masz częste opryszczki lub opryszczkę, które trwają dłużej niż normalnie (siedem do 10 dni), lekarz może przepisać lek w celu powstrzymania wirusa i zapobiec epidemii.

Czy istnieje lekarstwo na opryszczkę?

Gdy masz wirusa opryszczki, nie ma sposobu, aby usunąć go z systemu. Wirus pozostaje w komórkach nerwowych, czy masz aktywną ból zimno, czy nie. Można zapobiec poprzez unikanie więcej ognisk tych rzeczy, które wydają się przyczyną opryszczki pojawiają. Dla niektórych osób, ekspozycja na słońce, coraz chory lub skrajnego stresu może spowodować wybuch.