adcov.com

Co powoduje odbijanie i odbijanie?

Co powoduje odbijanie i odbijanie?


Odbijanie, zwany także odbijanie lub odbijanie, jest aktem uwalniania gazu z przewodu pokarmowego przez usta, często z dźwiękiem i czasami zapachu. Akt ten jest związany z łagodzeniu dolegliwości brzuszne po wydaniu powietrza lub gazu.

Proces odbijanie

Odbijanie jest rzeczywiście skomplikowany proces wymagający koordynacji wewnątrz ciała. Krtani dobrowolnie podnosi rozluźnienie górną zwieracza przełyku, co pozwala na łatwe przejście powietrza przez przełyk do gardła; pozwala to uniknąć jakiejkolwiek żywności lub cieczy podróżujących do płuc podczas otwiera dolnego zwieracza przełyku, co umożliwia przepływ powietrza z żołądka do przełyku. Podczas tego procesu, membrana opada zmniejszanie ciśnienia w klatce piersiowej, wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej i promowania przepływu powietrza z żołądka do przełyku.

Rodzaje odbijanie

Najczęściej występującym rodzajem odbijanie lub odbijanie, jest przepływ powietrza z żołądka przez usta. Istnieje inny rodzaj odbijania to rzadkie. Niektóre osoby są aerophagic i połknąć nadmiernej ilości powietrza, nie wiedząc o tym. Czasem, gdy osoby te odbijać, powietrze płynie nie tylko z żołądka, a także w przez wylot i z powrotem do żołądka, powodując kolejne beknięcie. To i obecnie przepływu powietrza pozwala niektórym osobom odbijać do woli, nawet z mało nie zebranych w żołądku powietrza.

Przyczyny odbijanie

Najczęstsze przyczyny odbijanie są połykania powietrza, gulping szybko napoje i jedzenie i picie napojów gazowanych, ale są jeszcze inne powody, osoba może wydmuchują. Niektórzy ludzie ziać wyłącznie z przyzwyczajenia, a niektórzy ludzie ziać gdy doświadczają wszelkiego rodzaju dyskomfortu w jamie brzusznej, bez względu na przyczynę. Inne poważniejsze przyczyny odbijanie się raka żołądka, zatrucia chemicznego, przepukliny rozworu przełykowego, zgaga, a nocne w chorobie wrzodowej i refluksowej przełyku.

Jak uniknąć odbijanie

Aby uniknąć odbijanie, z dala od napojów gazowanych, takich jak żywność gazowaną bitą śmietaną, piwo, picie przez słomki, bardzo gorących napojów, produktów zawierających laktozę, nadmiernego połykania i tłuszczów nasyconych. Inne środki ostrożności obejmują jeść powoli i przy zamkniętych ustach i trzymać się do niskiej zawartości tłuszczu, diety wysokiej włókna.