adcov.com

Co powoduje nudności po jedzeniu?

Co powoduje nudności po jedzeniu?


Czy kiedykolwiek coś zjeść na kolację, myśląc, że smakował bardzo dobrze - po prostu sobie sprawę, nieco później, że obiad nie podoba Ci się jak się podobało?
Nie jesteś sam. Prawie każdy doświadczył tego. Problem może być bardzo niewielki, lub może to być oznaką czegoś poważniejszego.

Czy niektóre pokarmy sprawiają, że jest chory?

Czasami, nudności po jedzeniu pochodzi z żywności, która nie zgadza się z tobą. Na szczęście, większość ludzi wie, co żywności są dla nich trudne, a zatem z dala od nich.
Oczywiście, jedzenie, które nigdy nie sprawiło, że chory zanim cię zaskoczyć i sprawić, że chorzy w takim czy innym czasie.
Kiedy nie możesz uniknąć żywności, które sprawiło, że mdłości w przeszłości, czasem najlepiej jest wziąć over-the-counter leków zobojętniających to albo przed jedzeniem lub tuż po.

A jeśli coś nie jest jasne proste go?

Dla większości ludzi, over-the-counter lek pomoże z mdłości, które mogą przyjść po posiłku.
Jednak, jeżeli nadal mdłości, może to być wskazanie bardziej istotną.
Przyczyny nudności jest wiele, a jeśli jesteś chory po każdym posiłku, należy udać się do lekarza.
Po tym wszystkim, nudności może być wskaźnikiem ciąży, wrzodów, kamieni żółciowych i wiele więcej - i to są warunki, które powinny być obserwowane i leczone przez lekarza.

Co jeśli będziesz coraz bardziej chory?

Czasami, nudności i wciąż dzieje, dopóki nie jest to już tylko mdłości. Jesteś wręcz chory.
Jeśli zaczniesz wymiotów po jesz, możesz mieć coś bardzo poważnego dzieje. Zatrucie pokarmowe powoduje nudności na początku, a następnie wymioty.
A jeśli nudności jest potęgowany przez uli w organizmie, może masz alergię pokarmową, podobnie jak wielu innych ludzi zrobić.

Czy jesz zbyt szybko?

Kiedy usiądziesz do jedzenia, zjeść posiłek. Poświęć trochę czasu, aby go żuć, a nie tylko łykać go. Wydaje się to proste, ale niesamowite, liczba osób po prostu wilk swe obiady bez nawet poświęcenie czasu, aby spróbować tego, co jesz - i to one w końcu ponownie mieszka znowu i znowu, że kolacja. Nie dużo zabawy!

Dostać mdłości pod kontrolą

Nudności mogą być bardzo nieprzyjemne, ale istnieją sposoby, aby spróbować, aby poczuć się lepiej. Popijając Coca-Cola może pomóc, jak będzie jeść jakieś krakersy. Over-the-counter leki zobojętniające - nawet coś tak prostego jak Tums - często pomaga wyjaśnić mdłości.

Jeśli proste lekarstwo nie pomaga po pewnym czasie, i zachować coraz bardziej chory, być ostrożny, aby pozwolić jej odejść zbyt daleko. Możesz mieć coś, co wymaga sprawdzenia się dalej.

Jeśli jesteś przewlekle mdłości po jedzeniu, to też coś się zaniepokojony.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Nudności skomplikowane lub wymioty ból jest zawsze powodem do niepokoju. Jednak zazwyczaj nie trzeba iść do lekarza, chyba że jest to przewlekła lub masz bolesne objawy.
Na przykład, jeśli masz nudności oraz ból w prawej górnej części brzucha i trudności z tłustego jedzenia, można mieć kamienie żółciowe.
Czy masz ból w dolnej prawej stronie? Natychmiast udać się do lekarza. Możesz mieć zapalenie wyrostka robaczkowego, twój dodatek może pęknąć w ciągu 24 godzin lub mniej, powodując sytuację zagrażającą życiu.
Jak o aa piekący ból brzucha między klatką piersiową a pępkiem? Można mieć wrzody.