adcov.com

Co powoduje GERD?

Zgaga, zarzucanie treści żołądkowej po jedzeniu, kaszel i nudności są objawy GERD, lub choroby refluksowej przełyku. Ale istnieją proste sposoby, aby złagodzić objawy. Kluczowym jest rozpoznanie przyczyny.

Identyfikacja

Słabe mięśnie dolnej części przełyku może wywołać GERD - znany również jako choroby refluksowej kwasu. Ze względu na tę słabość, żywności i innych płynów w żołądku może łatwo uciec brzucha i podróżować przełyk do gardła.

Ramy czasowe

Niektórzy ludzie mają zwyczaj jedzenia tuż przed snem lub przy drzemki zaraz po jedzeniu. To może wywołać chorobę refluksową przełyku. Pozostać w pozycji pionowej przez dwie do trzech godzin po posiłku.

Rozważania

Brak aktywności fizycznej i zła dieta powodują przyrost masy ciała i nadwagi może przynieść na choroby refluksowej kwasu lub GERD. Objawy zazwyczaj ulepszyć utraty nadmiaru kilogramów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jedzenie i napoje są znane wyzwalacze refluksu kwasu, i zwracając uwagę na dietę i objawów może pomóc zidentyfikować podstawowe przestępców - smażonych, czerwonego mięsa, sos pomidorowy, sok pomarańczowy, alkoholu i kofeiny.

Expert Insight

Zgodnie z Mayo Clinic, jedzenie dużych posiłków i przejadanie mogą powodować GERD. Zmniejszając porcje żywności i jeść mniejsze posiłki - 05:56 dnia - mogą poprawić kondycję i łagodzić objawy.