adcov.com

Co powoduje bóle brzucha ostre?

Ból brzucha, który jest również określany jako ból brzucha, ból żołądka lub może być przewlekła choroba lub rozwijać się nagle i może powodować trudności w pielęgnacji siebie i uczestniczy w codziennych czynności. Czasami, ostry ból brzucha może rozwiązać na własną rękę z odpoczynku lub domowych środków zaradczych, takich jak ciepło lub Ginger Ale, podczas gdy w innych przypadkach, ostre bóle brzucha są ratownictwo medyczne, które wymagają natychmiastowego leczenia, aby uniknąć komplikacji. Pod uwagę te informacje pochodzące z Amerykańskiej Akademii Pediatrii, Fundacji Nemours i Mayo Clinic na temat przyczyn ostrego bólu brzucha.

Kolka

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii, dzieci z ostrymi bólami brzucha może cierpieć na stan zwany kolką. Dzieci z kolką mogą wykazywać objawy ból brzucha w tym częstego płaczu, gaz i wyciągając nogi w stronę brzucha. Objawy kolki są zazwyczaj gorzej późnym popołudniem i zwykle występuje u dzieci, które są o 10 dni do kilku miesięcy, w wieku.

Zaparcia

Zgodnie z Mayo Clinic, zaparcia jest przyczyną ostrych bólów brzucha u niemowląt, dzieci i dorosłych. Zaparcie jest często wynikiem pewnych nawyków żywieniowych, takich jak brak owoców i warzyw, diety, która jest uboga w błonnik i nie picie wystarczającej ilości wody. Zaparcia mogą być również spowodowane przez brak ruchu lub częstego stresu emocjonalnego.

Zaburzenia ginekologiczne

Kobiety z niektórych rodzajów zaburzeń ginekologicznych mogą wystąpić ostre bóle brzucha, zgodnie z Mayo Clinic. Choroby zapalne miednicy i zapalenie jajowodu, który jest terminem medycznym zapaleniem jajowodu, może powodować gwałtowny ból i kurcze brzucha u kobiet. Inne zaburzenia ginekologiczne, które mogą powodować ostry ból brzucha to ciąża pozamaciczna, zespół napięcia przedmiesiączkowego, endometriozy, torbiele jajników oraz ropnie jajowodów lub jajników.

Zakażenia

Według Fundacji Nemours, wiele rodzajów infekcji może być przyczyną bólu brzucha. Zatrucie pokarmowe jest wynikiem bakteryjne lub wirusowe zanieczyszczenia żywności i napojów i jest przyczyną ostrych bólów brzucha, które często towarzyszy biegunka i wymioty. Inne rodzaje zakażeń, które mogą powodować ostre bóle brzucha to zespół wstrząsu toksycznego, infekcje dróg moczowych i pęcherza moczowego.

Zapalenie

Zapalenie narządów trawiennych mogą być przyczyną ostrych bólów brzusznych, zgodnie z Foundation Nemours. Choroby zapalne jelit, może występować w dorosłych i dzieci i obejmują zespół jelita drażliwego i choroby Crohna. Zapalenie żołądka, które jest określane jako zapalenie błony śluzowej żołądka, może być również przyczyną ostrego bólu brzucha.

Podrażnienie

Podrażnień żołądka, jelit i inne narządy wewnętrzne znajdujące się w jamie brzusznej może być powodem ostrego bólu brzucha. Według Fundacji Nemours, wrzody mogą podrażniać błony śluzowej żołądka, w wyniku ostrego brzucha bóle, niestrawność i zgaga. Zapalenie uchyłków, które podrażnienia jelit spowodowane przez nieprawidłową spęcznienia, może powodować ostry ból brzucha oraz zmiany w funkcjonowaniu jelit.