adcov.com

Co powoduje ból zębów?Zębów może mieć wiele źródeł, począwszy od odsłoniętych nerwach powodowane przez rozpad zewnętrznej warstwy emalii do choroby kości lub infekcji. Chyba że przyczyny bólu zęba są oczywiste, takie jak krwawienie z dziąseł lub pęknięty ząb, jest to niezbędne do dentysty, aby znaleźć źródło bólu poprzez promieniowanie rentgenowskie i badania fizykalnego.

Próchnica

Wnęki są otworami w zęby, które pracowały przez górną warstwę emalii i drugą warstwę ochronną w celu odsłonięcia zębiny nerwów poniżej. Ubytki są spowodowane przez bakterie, które włącza się do cukru i kwasu, które spożywa się na warstwy ochronne. Jak jedzenie i bakterie zaczynają wypełnić dziurę, ból wynika z podrażnionych narażonych zakończeń nerwowych. Oprócz toksyny utworzonych przez pokarm, gorący i zimny materiał spowoduje nerve zareagować.

Choroby dziąseł

Kiedy występuje utrata kości w ustach, tworzy luźne trzymanie zębów i tkanki dziąseł się stan zapalny. W czasie, bakterie z jedzeniem utkwić w przestrzeniach utworzonych przez ruchy kości i podrażniać podstawowej stany zapalne, powodując ból zęba. Krwawienie wokół dziąseł może występować przed zęby rzeczywiście zaczynają boleć. Kieszenie, które tworzą wokół luźnych dziąseł się zarazić i powodować ból.

Korzenie

Korzeni nerwowych, które są zamknięte w szkliwa może zostać narażone na wielu powodów, począwszy od chorób dziąseł pogorszenia na skutek osteoporozy kości lub braki genetycznych. Odsłonięte korzenie powoduje ból zęba bez względu na to, w jaki sposób został ujawniony. Gorąco, zimno i kwaśne jedzenie i napoje będą nasilać ból.

Pęknięcia

Pęknięcia w zęby z powodu kontuzji może spowodować toothaches. Gdy szkliwo jest rozluźniona, może to spowodować presję na nerwy bazowych za każdym razem zostaje ugryziony w dół na. Żucia i gryzienia twardych przedmiotów stworzy ostre strzelanie ból zamiast pulsowanie związane z jam i choroby dziąseł.

Wpływ

Zębów, które rosną w pełnej wielkości, ale nie rozkładają się na powierzchni gumy do tworzenia toothaches. Jak prasa zębów na dziąsła, mogą stworzyć walenie ból. Tkanka staje się stan zapalny i obrzęk. Dodatkowo, zęby, które wchodzą w zbyt blisko siebie może stać się wpływ i nacisk na sąsiednich zębach stworzy ból zęba pulsujący. Wklinowanie zęby muszą być wyjęte chirurgicznie przecinając dziąseł.