adcov.com

Co powoduje ból gardła?

Warunki wirusowe

Najczęściej występujące warunki wirusowe, które powodują ból gardła są zimne, grypa i mononukleoza. Przeziębienia może być spowodowana przez szereg wirusów. Poza tym ból gardła, objawy to także katar lub zatkany nos, stany podgorączkowe, bóle mięśni, kaszel i zmęczenie. Chociaż objawy grypy są podobne do tych z zimno, flu dąży w celu spowodowania bardziej intensywnych wersje tych objawów i może trwać dłużej niż zimno. Grypa może powodować zaburzenia żołądkowe i większą gorączkę. Mononukleoza powoduje skrajne zmęczenie przez dłuższy okres czasu, ból gardła i węzłów chłonnych szyi, niewielka gorączka i headaches.The największym niebezpieczeństwie z mono jest, że śledziona jest powiększona, co może być bolesne.

Inne warunki wirusowe

Mniej częste wirusowe, które zwykle powodują ból gardła obejmują ospę, odrę i zad. Odra powoduje nie tylko ból gardła, ale także gorączka, kaszel, katar i czerwone poplamiona wysypka. Szczepionka przeciw odrze zwykle jest bardzo skuteczny w zapobieganiu choroby. Ospa, której wystąpienie, została zmniejszona o szczepionkach, jest bardzo zaraźliwa i powoduje ból gardła, gorączka, bóle głowy, utrata apetytu i rozdrażnienie. Podstawowym objawem ospy wietrznej jest wysypka, swędzenie małych, wypełnionych płynem uderzeń na całym ciele. Zad może powodować ból gardła, zwykle w wyniku nadmiernego kaszlu. Zad charakteryzuje głośnym kaszlu, lecz warunek reguły nie jest poważny i usuwa się dość szybko.

Warunki bakteryjnych

Anginy, zapalenie migdałków i błonicy są warunki spowodowane przez bakterie, co powoduje ból gardła. Anginy powoduje ból i obrzęk w gardle, które często towarzyszą małe białe plamy i kieszeni ropą. Inne objawy to gorączka, ból głowy, wysypka i ewentualnie niestrawność. Anginy najlepiej leczyć antybiotykami; nieleczona, może przedstawić istotne szkody dla nerek i serca. Migdałków może być spowodowane przez wirusy lub bakterie. Jeśli bakterie są obecne, ale nie Strep, warunek jest zwykle określany jako zapalenie migdałków. Błonica jest rzadką chorobą, która ma zapobiec ze szczepieniem. Stan ten powoduje ból gardła, zmęczenie, powiększenie węzłów chłonnych i grube, powłoki szaro w tylnej części gardła i migdałków. Błonica może uszkodzić układ nerwowy i narządy wewnętrzne, co może doprowadzić do śmierci.