adcov.com

Co Pokarmy, których należy unikać podczas przyjmowania warfaryna

Warfaryna (znane pod różnymi markami Coumadin, Jantoven, Marevan, Lawarin i Waranem) jest powszechnie przepisywany w leczeniu chorób, które powodują zaburzenia krzepnięcia krwi, takich jak zakrzepica i zatorowość. Mimo że warfaryna jest potężnym i użytecznym lekiem, to nie wchodzić w interakcje z niektórymi żywności i ziół, z potencjalnie poważne skutki uboczne.

Pokarmy, których należy unikać

Jeśli niewłaściwie używane, warfaryna mogą być niebezpieczne, więc słuchać wszystkich informacji lekarz daje i trzymać się ściśle przepisu. Warfaryna współdziała z wielu różnych produktów spożywczych i ziół, aby poinformować lekarza, jeśli regularnie podejmować żadnych suplementów. Zapytaj ją o najnowsze wyniki, ponieważ wiele różnych sposobów, że żywność lub leki interakcje z warfaryną są niejasne.

Zużywających duże ilości witaminy K wykazano zmniejszenie skuteczności warfaryny. Więc pokarmy bogate w witaminę K, takich jak zielone warzywa liściaste, brokuły, owoce awokado i kiwi, jak należy unikać lub jeść tylko w ścisłej umiarem. Witamina K może być również w mięso, jaja, produkty mleczne, i niektórych produktów sojowych, więc uważnie obserwować spożycie tych pokarmów zbyt. Niektóre oleje roślinne zawierają witaminę K, ale w ilościach zbyt małych, aby martwić.

Spożycie alkoholu może znacznie zaszkodzić skuteczności warfaryny, a więc powinno się spożywać alkoholu tylko w bardzo umiarkowanych ilościach lub wcale.

Olej z ogórecznika lekarskiego (wspólne w Niemczech i części Hiszpanii i Włoch) oraz olejów rybnych (traktowane jako suplementy i stosowane w niektórych dań kuchni azjatyckiej), również może zwiększyć krwawienie i siniaki u chorych na warfarynę.

Sok żurawinowy może zwiększać ryzyko krwawienia u osób przyjmujących warfarynę. Pomimo tego, że niebezpieczeństwo nie zostało naukowo potwierdzone, to najlepiej, aby tego uniknąć.

Zioła, których należy unikać

Imbir i czosnek może zwiększyć krwawienie i siniaki na kogoś przyjmujących warfarynę. Imbir jest stosowany w dość dużych ilościach w azjatyckich potraw i dań kuchni włoskiej często zawiera czosnek, więc to może być najlepiej unikać potraw z tych regionów, które nie składają się. Miłorząb i żeń-szeń, powszechnie traktowane jako suplementy, zaproponowano, aby mieć podobne efekty.

Dziurawiec, który jest czasami traktowane jako dodatek, może zmniejszać skuteczność warfaryny. To może spowodować problemy z sercem, trudności dla osób cierpiących na astmę, a nawet drgawki w niektórych przypadkach.