adcov.com

Co Organy Nadnercza mogą wpłynąć?

Nadnercza są parą trójkątnych narządów położonych w górnej części nerki; wydzielają więcej niż 50 hormonów w organizmie. Są one również odpowiedzialne za wytwarzanie w organizmie czterech głównych hormonów stresu: adrenaliny, kortyzolu, DHEA i norepinefryny. Poziomy kortyzolu (zbyt wysokie lub zbyt niskie) może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, obejmując różne części ciała.

Funkcja

Hormony produkowane przez nadnercza kontrolować wiele funkcji organizmu, takich jak utrzymanie procesów metabolicznych (poziom cukru we krwi i stan zapalny), regulacji soli i wody równowagę organizmu, kontrolując "walki lub ucieczki" odpowiedzi na stres, utrzymanie ciąży, inititating i kontrolowania dojrzewania płciowego w okresie dzieciństwa i dojrzewania, i produkcji hormonów płciowych, takich jak estrogen i testosteron.

Oś HPATG

Oś podwzgórze-przysadka-nadnercza, tarczyca, jajnik jest główną część układu neuroendokrynnego i steruje i reguluje wiele procesów ustrojowych, takich jak system immunologiczny, seksualność, trawienia i energii. Zmiany w tej osi generuje nierównowagę hormonów tarczycy i gonad (jajników lub jąder) hormonów. Kiedy nadnerczy zmęczenie wkrada, często przypadek niedoczynność tarczycy obecnie również.

Efekty

Osób z niedoborami nadnerczy często nieprawidłowy poziom cukru we krwi i zaburzenia psychiczne, takie jak wzrost obaw i niepokoju. Inne objawy inlcude zaburzenia snu, niska funkcji tarczycy, PMS, zaburzenia seksualne, niezdolność do utraty wagi i / lub masy mięśniowej, zespół przewlekłego zmęczenia, niski układ odpornościowy i zwiększa ryzyko zawału serca.

Rozważania

Nadnerczy można utrzymać zdrowie, wykonując naturalne i proste czynności, takie jak utrzymywanie zdrowej diety całych nieprzetworzonych środków spożywczych; bilansu na poziom cukru we krwi; ćwiczenia, ćwiczenia techniki antystresowe; i coraz 7 do 8 godzin snu na dobę.

Nieporozumień

Większość konwencjonalnych lekarzy używać testów, które rozpoznają tylko ekstremalnych niedoborów lub nadprodukcję poziomu hormonów. Tylko próba, które rozpoznają nadnerczy zmęczenie, we wszystkich jego etapach, to badanie śliny kortyzolu. Pierwszy adresowania zaburzenia nadnercza może zapobiec późniejszych wpływu na inne narządy w ciele.