adcov.com

Co Objawy Happen tuż przed menopauzą?

Ciało kobiety przechodzi wiele zmian, jak na etapie końcach reprodukcji i rozpoczyna menopauza. W przejściu od miesiączki do menopauzy, kobiety mogą doświadczać objawów i dolegliwości kilka.

Identyfikacja

Etap czasie przed menopauzą jest nazywany okołomenopauzalnym. Jest on często nazywany premenopauza lub przejście menopauzy. Występuje 2 do 8 lat przed początkiem menopauzy, w wieku pomiędzy 45 a 55 lat.

Objawy

Niektóre objawy wystąpiły w okresie okołomenopauzalnym są ciężkie, lekkie i sporadyczne krwawienia miesiączkowe; plamienia; drażliwość; suchość pochwy i wahania nastroju.

Przyczyny

Przyczyny okołomenopauzalnym obniżają poziom hormonów estrogenów i testosteronu. Chociaż poziomy w końcu spadać wystarczy uruchomić menopauzy, w tym etapie te hormony rosnąć i spadać drastycznie.

Zabiegi

Zabiegi dla nieregularnych krwawień obejmują stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Doustne środki antykoncepcyjne regulują hormony, tym samym przywracając normalne miesiączki i zmniejszenie plam. Suchość śluzówki pochwy może zostać zwolniony z wykorzystaniem środków smarujących. Psychiczne objawy menopauzy mogą być zwolnione z lekami przeciwdepresyjnymi lub terapii.

Uwagi specjalne

Jeśli ekstremalny ból brzucha lub krwawienie jest doświadczony, czy nieprawidłowe ilość zakrzepów są przekazywane, należy skontaktować się z lekarzem natychmiast. Mogą to być objawy potencjalnych problemów zdrowotnych, takich jak endometrioza, polipy macicy, mięśniaki macicy lub torbieli jajnika.