adcov.com

Co Narkotyki Will Make Wysokie ciśnienie krwi?

Wysokie ciśnienie krwi, określany również jako nadciśnienie, definiuje się jako ciśnienie krwi, który odczytuje powyżej 140/90. W większości przypadków, wysokie ciśnienie krwi trwa rok do rozwoju i ma wiele przyczyn, z których jeden jest przepisane leki. Gdy lek jest przyczyną wysokiego ciśnienia krwi, jednak czyjeś ciśnienie krwi może szybko i nie zwiększy się w czasie, jak w przypadku innych powodów. Jeśli wydaje się być przeżywa wysokie ciśnienie krwi z powodu leków, należy porozmawiać z lekarzem o konieczności dostosować dawki leku lub przełączone na uniknięcie komplikacji związanych wysokie ciśnienie krwi.

Paracetamol

Badania wykazały, że kobiety biorące 500mg lub więcej paracetamolu dziennie mają podwyższone ryzyko wysokiego ciśnienia krwi. Typowe rodzaje paracetamolu obejmują Tylenol. W przypadku wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi z powodu tego leku, może być w stanie obniżyć ciśnienie poprzez przełączenie na inny lek przeciwbólowy w całości, na przemian paracetamol z innym lek przeciwbólowy lub obniżyć dzienną dawkę.

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne mogą powodować wysokie ciśnienie krwi u niektórych pacjentów. Te leki w leczeniu depresji, zmieniając reakcję mózgu serotoniny, dopaminy i norepinepherine, wszystkich substancji chemicznych, które wpływają na nastrój człowieka. Lekarze nie rozumie, dlaczego niektóre leki przeciwdepresyjne powodują wysokie ciśnienie krwi. Ponownie, należy skontaktować się z lekarzem o konieczności dawka obniżona, jeśli to możliwe, lub zmiany na inny lek przeciwdepresyjny.

Pigułki antykoncepcyjne

Niektóre kobiety biorące pigułki antykoncepcyjne wystąpić wysokie ciśnienie krwi, które występuje, ponieważ hormony w tych tabletek prowadzi do mniejszych, węższych naczyń krwionośnych. Praktycznie wszystkie pigułki antykoncepcyjne niosą ryzyko wzrostem ciśnienia krwi. Skonsultować się z lekarzem i sprawdzić, czy można korzystać poprzez przełączenie na inny rodzaj pigułki lub za pomocą innych niż hormonalne formy antykoncepcji, takie jak prezerwatywy.

Leki zmniejszające przekrwienie

Niektóre leki zmniejszające przekrwienie może powodować wysokie ciśnienie krwi; uważnie czytać etykiety. Wysokie ciśnienie krwi związane z tymi lekami występuje, ponieważ wąskie naczynia krwionośne, co utrudnia przepływ krwi w żyłach. Powszechnie stosowane leki zmniejszające przekrwienie m.in. Afrin i Sudafed. Ludzie, którzy doświadczają wysokiego ciśnienia krwi związane z obkurczające powinny zaprzestać ich używania, w celu ustabilizowania ciśnienia krwi.

Leki immunosupresyjne

Leki immunosupresyjne są typu leków, które mogą powodować wysokie ciśnienie krwi. Dokładna przyczyna dlatego mogą podnosić ciśnienie krwi nie jest znany, uważa się jednak, że wzrost jest związany z mocą, że leki te mają wpływ na nerki. Powszechnie prescrubed immunosupresyjne obejmują Prograf Neoral, Medrol i Sandimmune.