adcov.com

Co można jeść na diecie niskowęglowodanowej?

Co można jeść na diecie niskowęglowodanowej?


Różnorodność potraw są odpowiednie do jedzenia na diecie niskowęglowodanowej. Aby zachować zdrowie, trzeba zjeść węglowodany. Wybierz węglowodanów, które są dobre dla ciebie, takich jak węglowodany złożone, takie jak produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce. Węglowodanów, aby zapobiec nazywane są proste węglowodany, które znajdują się w żywności i rafinacji cukru stołowego.

Mięso

Jeść mięso, kiedy tylko chcesz na diecie niskowęglowodanowej - mięso jest węglowodanów darmo tak długo jak nie ma sos lub cienkiej panierce. Mięso powinno być grillowane lub pieczone, więc nie odebrać węglowodanów poprzez oleju lub masła. Możesz jeść wołowiny, wieprzowiny, drobiu i owoców morza. Mięso obiad może mieć dodatki więc sprawdzić etykietę przed ufając, że jest carb darmo.

Warzywa

Warzywa mają węglowodanów, ale są zdrowe rodzaju. Jednak sok warzywny zawiera więcej węglowodanów w porcji i może być zamienione na cukier we krwi znacznie szybciej. Najlepiej jest jeść warzywa w całej żywności. Większość warzyw są odpowiednie do jedzenia na diecie niskowęglowodanowej, z wyjątkiem skrobiowych odmian, takich jak kukurydza, groch, buraki i ziemniaki.

Owoce

Owoce mają więcej cukru niż warzywa i powinny być spożywane ostrożnie. Owoce, które są o niskiej zawartości cukru i węglowodanów są owoce jagodowe, takie jak żurawina, jeżyny i maliny, i rabarbaru i cytryny. Owoce, które mają umiarkowane ilości cukru i węglowodanów powinno być ograniczone. Są to arbuz, jagody, jabłka, brzoskwinie, nektarynki, pomarańcze, ananas i grejpfrut. Niektóre owoce są bardzo bogate w cukier i powinny być spożywane rzadko. Są to winogrona, banany, figi, granaty, wiśnie i suszone owoce. Jeść całe owoce najczęściej i pić soki owocowe oszczędnie, ponieważ jest o wiele szybciej przekształcane w glukozę.

Ziarna

Dodaj pełnoziarnistych produktach do swojej diety. Są to wolno trawione węglowodany, które nie powodują skoki cukru we krwi i są dobre dla Ciebie. Fasola zawiera dobre węglowodany i są również dobrym źródłem białka. Jeść brązowy ryż, cały makaron pszenicy, pszenicy jagody lub pszenicy bulgur jako dodatek zamiast ziemniaków lub kukurydzy. Jedz starej owsa lub pełnego ziarna zbóż na śniadanie. Jeśli jeść chleb, wybierz całą gamę ziaren i jeść z umiarem.

Etykiety niskowęglowodanowej

Ze względu na popularność diet o niskiej zawartości węglowodanów, takich jak South Beach Diet oraz diety Atkinsa, rynek został zalany z różnych produktów spożywczych zwanych "niskowęglowodanowej." Możesz kupić niskowęglowodanowej lody, przekąska o niskiej zawartości węglowodanów barów i niskowęglowodanowej chleb. Produkty te mogą łatwiej trzymać się diety niskowęglowodanowej, ale po prostu należy przeczytać całą etykietę odżywianie przed zakupem. Zrozumieć, co stanowi wielkość porcji i ile węglowodanów i ile tłuszczu można spożywać z każdej porcji.