adcov.com

Co może podnieść szereg testu PSA?

Co może podnieść szereg testu PSA?


PSA białko lub antygen swoisty dla prostaty, jest tworzona w obrębie gruczołu krokowego przez komórki gruczołu krokowego jest. Test opracowano, aby ocenić stężenie białek PSA nazywa testu PSA. Poziom PSA zwiększy naturalnie wraz z wiekiem, ale są bezpieczne i niebezpieczne poziomy. Jeśli poziom PSA są wysokie, istnieje możliwość posiadania lub rozwoju raka. Test PSA jest badanie nowotworu. Istnieje wiele innych powodów, dla których poziom PSA może być zwiększona.

Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego jest znany również jako zapalenie gruczołu krokowego. Zapalenie gruczołu krokowego jest częstym schorzeniem a wiadomo, że zwiększa się poziom antygenu specyficznego dla prostaty (PSA). Dowody wskazują, że poziom PSA wróci do normy w ciągu sześciu tygodni, gdy pacjent miał antybiotyków przez dwa tygodnie. Niełatwo zdiagnozowano stan ten ma wiele typów zespołów objawów i skutków, wszystkie z zapaleniem w obrębie obszaru krokowego. (Zobacz sekcję Zasoby.)

Omega 6

Kwasy tłuszczowe omega-6, jak te znajdujące się w oleju kukurydzianego i zwiększają poziom antygenu specyficznego dla prostaty. Badania wykazały również, że kwasy omega 6 może zwiększyć szybkość komórek raka prostaty przenoszących w szpiku kostnym.

Łagodny prostaty Rozszerzenie

Z objawami częste oddawanie moczu i ewentualnego przecieku, łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) jest wspólny dolegliwość procesu wiekowej. Prostaty człowieka zwiększa rozmiary całego życia. BPH może powodować problemy z wieku 40 lat, ale większość ludzi nie zaczynają mieć żadnych problemów, aż do osiągnięcia 60 lat. Najczęstszym problemem przy BPH ciśnienia umieszczony na cewce moczowej przez prostaty.

Żywność

Poszczególne produkty mogą zwiększać stężenie PSA i wyniki testów PSA. Żywności, takich jak czerwone mięso, produkty mleczne, słodycze i desery należy unikać pomocy w zdrowszych i niższych poziomach PSA. Pokarmy o dużej ilości cukrów i kalorii faktycznie niższy metabolizm, co powoduje zwiększone ryzyko podwyższenia stężenia PSA i innych problemów zdrowotnych. (Patrz Zasoby).

Niewielki wzrost

Poziom PSA może chwilowo zwiększyć, jeśli jest obecny w moczu infekcja, po wytrysku lub jazda rowerem. Jeśli poziom PSA powyżej 4 ng / ml, zaleca się dalsze badania należy do diagnozowania dlaczego z specjalistę. Stężenie PSA poniżej 10 ng / ml wykazują większą szansę ewentualnego odzyskania guza.