adcov.com

Co może być przyczyną krwawienia z odbytu podczas ćwiczeń?

Być może słyszałeś stare powiedzenie, że jeśli chodzi o ćwiczenia, nie ból jest nie zysk. Niektóre bóle i stany wywołane przez ćwiczenia, takie jak krwawienie z odbytu, są nieprzyjemne, ale są łatwe do wyodrębnienia przyczyny i łatwe do wyleczenia. Oto kilka rzeczy, które należy unikać, aby zapobiec krwawienie z odbytu w trakcie i po wysiłku.

Hemoroidy

Ilość masy można użyć podczas wykonywania rutynowych, w tym przesuwanie się masy ciała, jak również za pomocą wag w siłowni, mogą drażnić żyłach odbytu i odbytnicy, okolicy, które mogą powodować krwawienie. Krwawienie spowodowane przez hemoroidy zazwyczaj ma ciemniejszy kolor czerwony. Zapewnienie odpowiednich technik masa przesuwanie i zmniejszenie ilości używanych ciężarów w siłowni może zapobiec hemoroidy wywołane wykonywania.

Podnoszenie

Na takich samych zasadach, jak rozkład masy, niewłaściwe techniki podnoszenia może prowadzić do hemoroidów i rozdzierania skóry wrażliwej z odbytu i odbytnicy regionów. Nieprawidłowe podnoszenie obejmuje sposób podnoszenia ciężarów, jak również sposób podnieść się, gdy robi ćwiczenia, takie jak przysiadów, pompek i brzuszków jamy brzusznej bez pomocy sprzętu do ćwiczeń.

Ciasną odzież

Na sobie ciasną odzież, bielizna, spodnie dresowe tym i spodenki do ćwiczeń, może podrażniać delikatną skórę odbytnicy, co prowadzi do niewielkiego krwawienia z odbytu, w trakcie i po treningu. Jeśli zauważysz, śladowe ilości krwi w stolcu podczas wypróżnienia, lub na papierze toaletowym po wypróżnieniu, gdy właśnie zakończeniu ćwiczeń, spojrzeć na wielkości spodnie i bieliznę i siłownia zwiększenia rozmiaru w zależności od potrzeb.

Suplementy

Wielu ludzi, którzy regularnie korzystają często używają suplementów diety taki witamin i minerałów, aby zapewnić, że ich reżim ćwiczeń daje im maksymalny efekt. Wiele naturalnych suplementów, w tym czasami wysokiej potencji witamin i minerałów może powodować zaparcia. Linka do wypróżnienia, które prawie zawsze towarzyszy zaparcia, hemoroidy, może powodować krwawienia, które z odbytu i na zewnątrz odbytu. Upewnij się, że można pić tyle płynów i przestrzegać odpowiedniej diety, aby nie stać zaparcia. W przypadku metod diety w leczeniu zaparcia nie działa, może warto rozważyć użycie środków przeczyszczających, lewatywy i czopki na krótki okres czasu, aby uwolnić się z zaparciami.

Warunki podstawowe

Mimo, że ćwiczenia mogą pomóc złagodzić objawy schorzeniami przewodu pokarmowego, takich jak hemoroidy, zespół jelita drażliwego, zapalenie okrężnicy i choroby Crohna, bardzo intensywne ćwiczenia mogą powodować nadmiernych zaostrzenia tych chorób, które często powodują krwawienie z odbytu. Kontrolować te choroby układu pokarmowego tak, jak zwykle będzie to łatwe, biorąc jednocześnie na siebie podczas wykonywania rutynowych.

Opcje leczenia

Zastosować krem ​​leczenie hemoroidy lub czopek po każdym wypróżnieniu przez kilka dni w leczeniu obrzęk żył, które spowodowały krwawienie. Użyj wilgotnej tkanki toaletowego do wycierania po wypróżnieniu. Jeżeli krwawienie nie zatrzymał na koniec 1 tygodnia, umówić się z lekarzem.