adcov.com

Co Krew praca jest wykonywana w menopauzy hormonów?

Co Krew praca jest wykonywana w menopauzy hormonów?


Menopauza występuje naturalnie w wieku pomiędzy 45 a 55. Jeśli jesteś 50 lat i havenâ € ™ t miał okres 12 miesięcy, prawdopodobnie w okresie menopauzy. Badania krwi można zrobić, aby sprawdzić poziom hormonów, które mogą sygnalizować, jeśli w okresie menopauzy lub blisko menopauzy.

Rodzaje

Najczęściej badania krwi zrobić dla hormonów menopauzy są badania FSH i test estradiolu. Robi testy razem może być lepszym wskaźnikiem menopauzy niż sam albo testu.

Hormon folikulotropowy

Zwiększone stężenie FSH, hormon folikulotropowy, są wskazówką, że jajniki nie pracują i mogą być w okresie menopauzy.

Estradiol

Środki testowe estradiolu ilość estrogenu jest produkowanych przez jajniki. Zmniejszone stężenie tego hormonu może wskazywać, że jesteś w okresie menopauzy.

Rozważania

Twoje poziom hormonów zmienia się z dnia na dzień następny, więc poziom hormonów arenâ € ™ ta wiarygodny sposób zdiagnozowania menopauzy. Przerwanie okresach kobiety około 50 roku życia jest jedynym sposobem, aby zdiagnozować menopauzy na pewno.

Czy konieczne jest wykonanie badania krwi?

Lekarz nie zaleci terapię dla menopauzy, jeśli nie występują żadne objawy, nawet jeśli badania krwi oznacza, że ​​jesteś w okresie menopauzy. Badania krwi w okresie menopauzy nie robi rutynowo. Skonsultować się z lekarzem, jeśli występują objawy menopauzy.