adcov.com

Co jest zdrowe trójglicerydów?

Co jest zdrowe trójglicerydów?


American Diabetes Association informuje, że istnieje wiele czynników do rozważenia przy omawianiu zdrowego panel cholesterolu. LDL, zwanej złego cholesterolu może prowadzić do niebezpiecznych blokady w naczyniach krwionośnych. HDL jest dobrze rodzaj cholesterolu, który pozwala na odwrócenie uszkodzenia, które powoduje w ciągu LDL we krwi. Wreszcie, triglicerydów zakończenia grupę, albo przyczyniają się do zniszczeń, że LDL tworzenia lub wspomaganie poziom HDL we krwi.

Co to są trójglicerydy?

Większość trójglicerydów, które są tworzone w organizmie są z tłuszczu i węglowodanów, które są w jesz. Triglicerydy unosić w strumieniu krwi i są często określane jako lipidy w osoczu, co zwiększa swoją objętość a nadmiar kalorii spożycia. American Heart Association, wyjaśnia, że ​​przekroczenie kalorii ostatecznie kończy się w zapasy tłuszczu w organizmie.

Co to jest normalne?

Normalny poziom triglicerydów w zdrowej osoby dorosłej wynosi mniej niż 150 mg na dl według Mayo Clinic. Miligramów na decylitr lub mg / dl, odnosi się do pomiaru poziomu, w którym miligram jest o 1/1000 g i decylitr jest miarą wielkości 1/10 litra.

Trójglicerydów Niebezpieczeństwa

Jeśli masz nadwagę, lub utrzymać dietę, która jest bogata w tłuszcze, lekarz może chcieć sprawdzić swój poziom trójglicerydów. Odbywa się to za pomocą testu znanego jako profil lipidowy, poprzedzonej 12-godzinnym poście. W większości przypadków, niezdrowa dieta i styl życia będzie powodować zwiększenie stężenia triglicerydów, które mogą prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Poziom triglicerydów są uważane za wysokie po ich niż 200 mg / dl. Niebezpiecznie wysokie poziomy należą do kategorii 500 mg / dl lub więcej. Triglicerydy w tych zakresach przyczynia się do stwardnienia tętnic.

Utrzymanie zdrowych trójglicerydów

Są to środki, które można podjąć w celu utrzymania zdrowego stylu życia i upewnić się, że triglicerydy pobyt w zdrowym zakresie. MedlinePlus informuje, że jedzenie żywności, które mają niską zawartość cukru i angażowanie się w regularnych rutynowych codziennych ćwiczeń, aby pomóc utrzymać się w formie i schudnąć, to dobry początek. Zaleca się również, że wysoki poziom trójglicerydów być monitorowane przez lekarza, który może przepisać leki, aby utrzymać je w zakresie zdrowego.

Zdrowe przekąski, Zdrowa Triglicerydy

Ważne jest, aby zrozumieć rodzajów produktów, które powinny być spożywane w celu utrzymania zdrowego poziomu triglicerydów. Jedz dużo owoców jest dobrym wyborem, i dotarcie do zdrowych wyborów owoców na przekąski, zamiast tortu lub candy bar, pomaga obniżyć poziom triglicerydów. Dobre węglowodany, takie jak całe ziarna chleba i makaronów są również zdrowa alternatywa dla białych produktów mącznych. I dodanie błonnika do swojej diety z fasoli, warzyw i owsa może również utrzymać poziom trójglicerydów zdrowe. Można także rozważyć dodanie chude mięso i ryby do posiłków.