adcov.com

Co jest zdrowe ilości cholesterolu dziennie?

Co jest zdrowe ilości cholesterolu dziennie?


Cholesterol jest ważnym elementem zdrowego organizmu ludzkiego. Jednak firmy spożywcze starają zastrzeżenia ich produkt jest "low-cholesterol", jak zbyt wiele może prowadzić do chorób serca. Pozostaje nam pytać, co jest zdrowe ilość cholesterolu?

Czym jest cholesterol?

Cholesterol jest substancją tłuszczu jak naturalnie w organizmie. Twój organizm produkuje 75 procent jego cholesterolu. Reszta pochodzi z pożywienia.

Funkcje

Jej główne funkcje obejmują wytwarzanie błon komórkowych i wielu hormonów (na przykład testosteronem).

Gdzie to jest?

Tylko żywność pochodzenia zwierzęcego zawierają cholesterolu, takie jak mięso, jaja, mleko, sery i masło. Jednak dieta zwierzęcych nie jest całkowicie bezpieczne z wysokim poziomem cholesterolu. Nasycone i tłuszcze trans zwiększają produkcję cholesterolu, a tłuszcze te mogą być ukryte w każdej kategorii żywności.

Wytyczne do naśladowania

American Heart Association zaleca, mniej niż 300 mg cholesterolu dziennie. Jeśli masz wysoki poziom LDL (złego) cholesterolu, mają mniej niż 200 mg na dobę.

Serce Zdrowa dieta

Dodatkowo, dążyć do wysokiej diety błonnika, który jest niski w tłuszczów nasyconych i trans, wybierając dietę bogatą w owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, o niskiej zawartości tłuszczu lub tłuszczu mlecznego, i chude mięso.