adcov.com

Co jest specyficznym antagonistą heparyny?

Co jest specyficznym antagonistą heparyny?


Swoistym antagonistą heparyny cząsteczką, która łączy się z heparyną w celu utworzenia stabilnego kompleksu, który nie posiada żadnej (antykoagulant zapobiec krzepnięciu krwi) działania. W styczniu 2010 roku, jest tylko jeden swoistym antagonistą heparyny dostępne: siarczan protaminy.

Źródła siarczanem protaminy

Siarczan protaminy jest mieszanina białek o małym ciężarze cząsteczkowym. Oryginalnie wyizolowanych ze spermy rybny lub jąder, obecnie produkowane głównie przez zastosowanie rekombinowanego biotechnologii.

Stosowanie siarczanu protaminy

Siarczan protaminy Do leczenia heparyną przedawkowania. Heparyna jest rutynowo stosowany podczas zabiegu, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi podczas procedury.

Siarczan protaminy Administracja

Siarczan protaminy należy podawać tylko przez bardzo powolnym wstrzyknięciu dożylnym, a jedynie przez wykwalifikowanego lekarza.

Siarczan protaminy Problemy

U niektórych pacjentów (zwłaszcza tych z alergiami ryb, przyjmowania insuliny lub mężczyzn, którzy mieli vasectomies) mogą mieć reakcję alergiczną na siarczan protaminy. Posiada kilka przeciwzakrzepowe właściwości własnej i dawkę, która jest zbyt wysoka może krwawienia gorzej.

Siarczan protaminy alternatywy do

Począwszy od września 2008 roku, PolyMedix umieścić małą cząsteczką PMX-sześćdziesiąt tysięcypięćdziesięciusześciu (zaprojektowane, aby naśladować aktywność siarczan protaminy i jeszcze mniej skutków ubocznych) w badaniu klinicznym fazy AF przetestować go dla bezpieczeństwa. Przez dziesięciolecia, próby przez innych firm, takich jak BioMarin stworzyć alternatywę do siarczan protaminy nie spotkał się z sukcesu.