adcov.com

Co jest lepsze: Acai Berry lub Goji Berry?

Badania nie wykazały jednoznacznie, który jest lepszy, goji (wymawiane GO-JEE) lub acai (-SIGH-EEE) jagody. Badania wykazują wiele podobieństw i kilka wyjątkowych atutów. Acai wydaje się mieć lekką przewagę.

ORAC

Oxygen Radical zdolności absorpcji (ORAC) jest miarą skuteczności antyoksydacyjnej środek spożywczy jest. Acai, goji i oba skoki-i są poza granice jakiegokolwiek innego znanego żywności w tym zakresie, z acai biorąc na medal ORAC ponad 102 tysięcy w porównaniu do 30.000 (w Goji Reference 3).

Zawartość tłuszczu

Co ciekawe, 100 g Acai Berry zapewnia około 100% wartości spożycia odniesienia (DRI) tłuszczu, składające się głównie z kwasów omega zdrowego serca.

Światłowód

Acai Berry ma wysoką zawartość błonnika, a także około 100% DRI na 100 gramów, dając mu przewagę do utraty wagi i utrzymania energii.

Korzyści

Acai jest powiedziane, aby zapewnić zwiększone energii poprzez zwiększenie tempa metabolizmu, a jego wysoka zawartość w włókna pomocy utraty wagi. Kolcowoju jest postrzegane jako wzmacniacz układu odpornościowego, a co najmniej jeden eksperyment wskazuje zdolność do zabijania komórek rakowych (co odpowiada 1).

Trudności Transport

Chociaż wydaje się, że lepsze, acai mogą tracić wartość odżywczą podczas transportu. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, nie można acai jak puszki suszone goji. Acai wydaje się najbardziej skuteczne w postaci soku i zazwyczaj liofilizowane najlepiej zachować składniki odżywcze w transporcie.