adcov.com

Co jest dobre ciśnienie krwi dla kobiet?

Ciśnienie krwi jest siła krew naciska na ścianach naczyń krwionośnych, jak to odbywa się z serca do innych narządów i tkanek. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, które nazywa się nadciśnienie tętnicze, oznacza to, że ciśnienie skurczowe jest stale na poziomie 140 lub wyższym a rozkurczowe ciśnienie jest stale 90 lub wyższej.

Skurczowego i rozkurczowego ciśnienia

Skurczowe ciśnienie krwi działania pompowanej przez serce ciśnienie rozkurczowe środków serca w spoczynku pomiędzy uderzeniami. Wyższe ciśnienie powyżej 120/80 większe ryzyko kobieta jest w rozwoju powikłań sercowo-naczyniowych.

Zakresy

Według szóstego sprawozdania Wspólnego Komitetu Narodowego w sprawie zapobiegania, wykrywania, oceny i leczenia nadciśnienia tętniczego, optymalne ciśnienie skurczowe jest mniejsze niż 120 i mniej niż 80 dla ciśnienia rozkurczowego. Normalne ciśnienie krwi wynosi mniej niż 130 dla ciśnienia skurczowego i mniej niż 85 dla ciśnienia rozkurczowego. Wysoki normalny jest 130-139 dla ciśnienia skurczowego i 85-89 dla ciśnienia rozkurczowego. Wysokie ciśnienie tętnicze skurczowe będzie 140-150 (łagodna) i 90-99 rozkurczowego (łagodna); 160-179 skurczowe (umiarkowane) i 100-109 rozkurczowe (umiarkowany); 180-209 skurczowe (ciężka) i 110-119 rozkurczowe (ciężkie).

Kobiety dogonić mężczyzn

W wieku 35 lat, kobieta będzie jedną trzecią jako apt mieć wysokie ciśnienie krwi jako człowieka; jednak do czasu kobieta ma 65, ona jest tak prawdopodobne, jak człowiek ma wysokie ciśnienie krwi, według womentowomen.com. Gdy poziomy estrogenów spada u kobiet wydaje się, że ich tętnic się mniej elastyczna i może to przyczyniać się do nadciśnienia. Niektóre kobiety menopauzalne rozwijać nadciśnienie po raz pierwszy w życiu. Uważa się, że estrogen odgrywa ważną rolę w modulowaniu ciśnienie krwi. Kiedy staje się niemal wyczerpane estrogenów kobiecych w starszych lat nie może już zapewnić na ten środek ochronny.

Warianty

Należy mieć na uwadze, że ciśnienie będzie się zmieniać w zależności od osoby płci, masy ciała i wieku. Kobiety młodsze niż 35 ma zwykle ciśnienie, które wynosi 10 mm niżej niż człowiek, zgodnie z Mayo Clinic. Jednakże, w wieku od 40 do 45, kobieta ciśnienie krwi wzrasta szybciej niż robi to z mężczyzną w tym samym wieku. Zauważ, że jeśli wziąć tabletki antykoncepcyjne, istnieje pewne ryzyko podwyższonego ciśnienia krwi, więc uzyskać Coroczna kontrola.

Menopauza

Kobiety, które są menopauzy trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich ciśnienie krwi. Utrata elastyczności w tętnicy szyjnej omawianym wcześniej utrudnia ściany tętnicy do umowy i rozszerzenia z każdego serca. Może to doprowadzić do rozszerzonej serca. Mięsień serca rzeczywista rośnie, ponieważ jest on ciężko pracował, jak to próbuje, z trudem, aby pompować krew przez układ tętnic, która stała się mało elastyczna.