adcov.com

Co idealną wagę Should Be

Co idealną wagę Should Be


Określania idealnej wagi nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Zmienne, takie jak procent tkanki tłuszczowej, genetyka, styl życia, czynniki ryzyka wieku i typu ciała wpływa na to, co twoja idealna waga powinna być. Pracownicy służby zdrowia utworzyły idealne wytyczne wagi w celu pomóc uniknąć pracy na rzecz tego, co może być nieuzasadnione lub niezdrowe goli.

Body Mass Index

Pracownicy służby zdrowia używa prostego wskaźnika o nazwie BMI, Body Mass Index lub, aby określić, ile tłuszczu masz. Komitet doradczy zdrowia w UCLA oferuje prosty wzór dla określenia BMI: Po pierwsze, należy pomnożyć swoją wagę (w kg) przez 705. wynik podzielić przez wzrost (w calach). Ostatecznie, wynik podzielić przez wzrost jeszcze raz. Numer przyjeździe jest BMI.

Interpretacji BMI

National Heart Lung and Blood Institute (NHLBI) mówi, że normalny BMI mieści się w przedziale 18,5 do 24,9. BMI pomiędzy 25,0 a 29,9 oznacza nadwagę. BMI powyżej 30,0 oznacza otyłość. Wytyczne te są szorstkie, ale NHBLI oferuje kilka rad, jak uzyskać dokładniejsze autodiagnostyki. Oprócz korzystania z BMI do określenia, czy masz nadwagę, porównać pomiar obwodu talii do tabeli referencyjnej NHLBI (odpowiedni link znajduje się w sekcji Zasoby), i dopasować idealną wagę do wszelkich czynników ryzyka może mieć, takie jak wysokie ciśnienie krwi, brak aktywności fizycznej i palenia. NHBLI oferuje instrukcje, jak określić i zinterpretować te zmienne na ich stronie internetowej.

Narzędzia online dla określenia prawidłowej masy

Rush University Medical Center oferuje dwa narzędzia na swojej stronie internetowej (link znajduje się w sekcji Zasoby), które mogą pomóc znaleźć idealną wagę. Pierwszym z nich jest stół idealnego zakresach masy w stosunku do różnych wysokościach zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Drugi jest kalkulator BMI, który generuje prognozę BMI oparte na płci, wzrostu i wagi. Rush Uniwersytet zauważa, że ​​te narzędzia zapewniają tylko przybliżone szacunki.

Idealna waga i Mediów

Twoje genetyka określić typ nadwozia, ale UCLA mówi, że media zniekształca nasze postrzeganie tego, co powinno być naszym idealna waga i wygląd. Zwracają uwagę, że dzisiejsze modele ważą mniej niż 23 procent przeciętnej amerykańskiej kobiety, ale tylko 5 procent amerykańskich kobiet mają typy ciała, które można rozsądnie osiągnąć ultra-cienki model standardowy. UCLA dodaje, że "w ciągu ostatnich 25 lat, średnia Playgirl Znane człowiek rzucić około 12 kg. Tłuszczu, podczas gdy wprowadzenie na około 27 funtów mięśni." UCLA mówi, przyjmując naturalną typu ciała jest ważnym elementem zdrowej kontroli wagi.

Waga Wytyczne i Starszych

Raport 2001 Uniwersytet Yale w wątpliwość, czy krajowe wytyczne waga idealna powinna mieć zastosowanie do osób powyżej 70. Naukowcy z Yale School of Medicine systematycznych przeglądów literatury medycznej, szuka dowodów, że nadwaga powoduje zwiększone ryzyko zagrożenia zdrowia u osób powyżej 70 roku życia. Naukowcy odkryli, że u osób nadwagi, których BMI ponad 70 spadła w mildly- do umiarkowanie nadwagą zakres nie stanowią takie samo zagrożenie dla zdrowia, jako podobnej ilości nadwagi byłoby dla młodych ludzi. Jednak naukowcy ostrzegają, że "otyłość i niemal otyłość ... [są] wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu, nawet wśród tych, którzy są 75 lat i powyżej."