adcov.com

Co decyduje zmiana koloru oczu?

Co decyduje zmiana koloru oczu?

Wprowadzenie

Kiedy dzieci rodzą, mają szaro-kolorowe oczy. Jako wieku dziecka na pierwszym roku eye powoli zmienia barwę z jednym z wielu barw common oka u dorosłych oczu. Nawet dorośli mogą zmienić się w oczy kolorze później w życiu. Wszystko zależy od reakcji melaniny w oczach z jego otoczenia.

Melanina

Na tęczówce oka są pigmenty zwane melaniny. Melanina jest substancją odpowiedzialną za udzielenie oczy ich kolor. Pigmenty te są zwykle zarówno z przodu jak i z tyłu powierzchni tęczówki. Jednak ilość pigmentu w przedniej części tęczówki będzie określić, jaki kolor pojawia się oczy. Jeśli nie ma pełnego pokrycia pigmentów po obu stronach oczu, kolor oczu najprawdopodobniej będzie brązowy. Mniej powłoki na przedniej tęczówki, tym bardziej prawdopodobne, że oczy będą zielone lub niebieskie. Intensywność barwy oczu mogą mieć również wpływ na tęczówkę. Intensywność barwy będzie zależeć zarówno od wielkości i rozstawu włókien tęczówki, jak również od wielkości i rozmieszczenia komórek zrębowych na oczach.

Zmiana koloru niemowląt

Niemowlęta rodzą się z neutralnie lub szarym kolorze oczu, ale jak ich oczy są narażone na działanie promieni słonecznych, promienie UV słońca interakcji z melanocytów w oczach. Powoduje melanocytów produkujących melaninę. Ponieważ melanina rozwija, oczy powoli zmieniać kolory i zwykle osiągnąć dorosłych pigmentację w wieku trzech.

Odzież

U dorosłych, zmiany koloru oczu często określa sposób światło odbija się od otaczających obiektów. Wielu dorosłych może zauważyć, że ich oczy zmieniają kolor, gdy noszą pewne kolory ubrań. W rzeczywistości, to nie jest zmiana koloru oczu, ale faktycznie sposób, w jaki światło odbija się zarówno na odzież i oczu. Ponieważ kolor oczu jest niczym więcej niż tylko odbicie światła otoczenia poza tęczówki, noszenie różnych kolorach odzież zmieni barwy światła otoczenia, które są odbijane przysłonę wynikające z czasowej zmiany koloru. Zazwyczaj jest to u osób ze szczególnie jasnych tęczówki

Stres

Stres nie może całkowicie zmienić kolor oczu, ale może mieć wpływ na ciemne lub jasne oczy stają się w kolorze. Kiedy organizm odczuwa stres, gęstość i rozmieszczenie melaniny na zmiany oczu. To może spowodować, że oczy wyglądają ciemniejszy lub jaśniejszy w zależności od tego, czy stała się gęstsza melanina lub bardziej rozsunąć.

Choroba

Leki, które są stosowane w leczeniu choroby może również spowodować tymczasową zmianę koloru oczu u osób dorosłych. Jest to szczególnie widoczne w prostaglandyn leków analogowego stosowanego w leczeniu jaskry. Leki te naśladują hormony, które mogą, jako skutek uboczny zmieniają zabarwienia oka powodująca zmianę koloru oka.