adcov.com

Co Biała Krew Liczba 12000 Środki

Odkrycie, że człowiek ma podwyższoną liczbę leukocytów we krwi prawie nigdy nie jest zaskoczeniem, ponieważ badania na takie jest zazwyczaj z powodu innej choroby. Większość kojarzy wysoką liczbę z ciałem walczy infekcję, i to jest generalnie prawda, ale istnieje wiele innych powodów, dla liczby komórek, które mają być podwyższone.

Jakie są białe krwinki?

Zwane także leukocyty, białe krwinki bronić się przed chorobą i walczyć poważną infekcję w organizmie. Komórki te znajdują się w całym ciele, zarówno w krwi i układu limfatycznego. Numer lub zliczania komórek w krwi jest wskaźnikiem obecności choroby.

Co to jest normalne?

Ogólnie rzecz biorąc, 4500 do 10000 białych ciałek krwi / ml jest uważany w normalnym zakresie. Zwiększenie ich liczby, gdy choroba lub infekcja występuje otaczając obcych organizmów w celu ich zniszczenia. Białych krwinek może podwoić się w ciągu kilku zaledwie kilku godzin.

Ponad 12,000 liczba komórek

Wiele chorób związanych jest z białych ciałek powyżej 12000, takich jak białaczki i raka jajnika, a poważna choroba zwana posocznica oznacza, że ​​jednym z najbardziej rozpoznawalnych warunkach.

Sepsa jest stanem, gdy cały korpus jest w stanie zapalnym. Niektórzy nazywają to "zatruciem krwi", ale to jest bardziej poprawnie zwana posocznicą --- obecność organizmów patogennych w krwiobiegu.

Innych możliwych wskaźników

Inne niż posocznicy, po białych krwinek powyżej 12000 może być wskaźnikiem stresu, katar sienny, sthma lub raka.

Leki

Niektóre leki stosowane w leczeniu innych warunków może być przyczyną podwyższonej liczby krwinek białych. Siarczan Capastat stosuje się do leczenia pacjentów z niewydolnością nerek. Alpho Proetinase Inhibitor jest zalecane, aby zapobiec rozpad tkanki w płucach. Prolastin jest stosowany do leczenia krwi.

Podwyższona liczba białych krwinek może oznaczać różne rzeczy, a niektóre poważne. Tylko badanie krwi może określić dokładną liczbę, a lekarz może wyjaśnić znaczenie i leczenie zwykle wysokich wyników.