adcov.com

Clostridium tetani informacji

Clostridium tetani informacji


Clostridium tetani gatunek bakterii znalezionych w żyznej glebie i przewodzie pokarmowym zwierząt. Organizm jest bezwzględnym beztlenowiec, co oznacza, że ​​nie rosną w obecności tlenu. Clostridium tetani powoduje tetnus, wysoce śmiertelną chorobą, która wpływa na układ nerwowy. (Patrz odnośnik 1)

Morfologia

Grama, powszechnie stosowany do barwienia bakterii i sklasyfikować poprawić wygląd swoich właściwości fizycznych. Gdy badane pod mikroskopem, bakterie Gram-dodatnie i pojawiają purpurowe bakterie Gram-ujemne są czerwone, według strony internetowej Systemu Zdrowia University of Pennsylvania. Clostridium tetani jest Gram-dodatnia, w kształcie pręta, bakterie tworzące przetrwalniki. Okrągłe zarodniki znajdują się na jednym końcu bakterii nadania jej charakterystyczny wygląd podudzia.

Produkcja toksyny

Clostridium tetani wytwarza toksynę nerwów zwaną tetanospasmin. Bloki Tetanospasmin uwolnienia konkretnych przekaźników chemicznych zwanych neuroprzekaźników, które hamują skurcze mięśni. Brak neuroprzekaźników powoduje uogólnione, podtrzymywane skurcze mięśni.

Tężec

Zakontraktowane mięśnie szczęk jest jednym z pierwszych objawów tężca; to dlaczego tężec jest powszechnie nazywany szczękościsk, według strony internetowej Palomar College. Szczęka nieruchomość następuje postępującej sztywności i ciężką spastyczność mięśni kończyn i tułowia. Tężec ostatecznie powoduje niewydolność oddechową i śmierć.

Zakażenie

Tetani zakażenie Clostridium jest związany z głębokie rany kłute, szczególnie, gdy szkoda jest spowodowana przez zardzewiały gwóźdź lub inny obiekt spor-zanieczyszczone. Głębokie rany zapewnić warunki beztlenowe konieczne do kiełkowania zarodników i produkcji toksyny. Immunizacja inaktywowaną toksyną zapobiega tężcowi.