adcov.com

CLL: Stan i objawy

Przewlekła białaczka limfocytowa, albo CLL jest forma białaczki, która może być z powodzeniem leczonych w zależności od tego jak daleko zaawansowane, gdy warunek zostanie rozpoznane. Aby zdiagnozować CLL, lekarz będzie test krwi i szpiku kostnego. Badanie obrazowania, takich jak tomografia komputerowa może być również stosowany do próbować określić, w jakim stopniu stan został przeniesiony.

Opis

CLL jest nowotworem, który ma wpływ na szpik kostny, jak produkuje limfocytów, białych ciałek krwi, które zwalczają choroby i zakażenia. Ponieważ jest to choroba przewlekła, to ma tendencję do rozwijania się w wolniejszym tempie niż innych form białaczki. National Cancer Institute szacuje, że około 15.000 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych diagnozuje się CLL.

Objawy

Ludzie z CLL nie może pokazać na wszystkie wczesne objawy lub objawy, które zaczynają się łagodne i powoli gorzej. Niektóre z tych objawów należą obrzęk węzłów chłonnych (doświadczane jako bezbolesny grudek, które pojawiają się na ciele); niewyjaśniona utrata masy ciała; nadmierne pocenie się, zwłaszcza w nocy; ogólne uczucie zmęczenia; oraz utrzymująca się gorączka, która powtarza się częściej jako zaliczek stanie.

Progresja

Jak postępuje CLL, objawy nie zawsze zmienić, ale stają się bardziej dotkliwe i niewygodne. Na gorączki się znacznie częstsze i towarzyszą inne infekcje, takie jak infekcje płuc, które mogą mieć wpływ na oddychanie. Jedzenie nawet najmniejsze ilości jedzenia może poszkodowany czuć się całkowicie pełny; będzie to powodować szybką utratą masy ciała. Wątroby lub śledziony może zacząć się stan zapalny, który powoduje, obszary ciepłe i miękkie na plecach.

Leczenie

W niektórych przypadkach lekarz może monitorować tylko CLL i wybrać się nie traktować go, chyba że staje się gorszy. Zgodnie z Mayo Clinic, prawie 33% wszystkich przypadków CLL nieleczone, ponieważ leczenie nie jest konieczne. Chorzy powinni dokonać zmian w stylu życia i są przepisywane leki do czynienia z objawami, ale sam CLL nie przesuwa. W leczeniu progresywnego CLL, lekarz może stosować chemioterapię, radioterapię lub kombinację tych dwóch. W skrajnych przypadkach, przeszczep szpiku kostnego może być konieczne.

Czynniki ryzyka

National Cancer Institute wymienia wiek i historię rodziny w dwóch głównych czynników ryzyka dla CLL. Biali mężczyźni w średnim wieku są bardziej narażone niż inne grupy i osoby z wywiadem rodzinnym CLL są również na wysokie ryzyko. Z historii rodziny, to nie musi być historia specyficzne dla CLL; każda forma raka chłonnym umieszcza osoby zagrożone.