adcov.com

Ciśnienie wrzody i Żywienia

Odleżyny są poważnym problemem w szpitalach i zakładach opieki długoterminowej. Odleżyny są spowodowane leży w łóżku, za pomocą na wózku w sposób ciągły przez dłuższy okres czasu. Skóra będzie ocierać łóżku lub krześle w niektórych punktach. Ciśnienie kapilarne utrudnia przepływ krwi do skóry. Odleżyny można zapobiegać poprzez obrócenie pozycji ciała często. Pokrowce na materace o różnej grubości również pomóc w zapobieganiu.

Rodzaje

Chociaż Odleżyny mogą wystąpić w dowolnym miejscu, wspólne miejsca do ciśnienia są dolnej części pleców, nóg i obcasy z tyłu głowy. Odleżyny występują w pięciu etapach. Pierwszym etapem jest zaczerwienienie skóry w miejscach narażonych na odleżyny. Może to być postrzegane jako znak ostrzegawczy, aby rozpocząć metody zapobiegania. Zmiany pozycji ciała, w celu umożliwienia w obszarach ryzyka się nie mieć wagę do wsparcia. Etap pięć jest najbardziej zaawansowanym stadium, gdy wrzód ciśnienie może nosić skórę aż do kości.

Białko

W przypadku osoby o odleżyn nie pochłania odpowiednie białka tkanki nie jest w stanie wygenerować i leczyć wrzody. Odleżyny również zwiększyć zapotrzebowanie na białko. Potrzeby białka określa etapie wrzodów. Etap pierwszy Odleżyny mają średnie zapotrzebowanie na białko, co jest o 0,8 - 1,0 g białka na kilogram. Duża scena pięć wrzód może wymagać 2,0 - 2,5 g białka na kilogram masy ciała, w celu uzdrowienia. Istnienie innych chorób i stanów, będzie wpływać zapotrzebowanie na białko.

Witaminy

Suplementacja witaminy C i cynku jest zalecane dla osób z odleżynami. Witamina C pomaga odbudować kolagenu, który jest częścią skóry. Cynk jest niezbędny do syntezy białka, która pomaga leczyć odleżyn.

Kalorie

Mała ilość kalorii musi być spożywane w celu białka, witamin i minerałów, które mają maksymalny wpływ, niezbędne kalorie zależy od indywidualnego stanu i stadium odleżyn. Przeciętny człowiek potrzebuje 25-35 kalorii na kilogram masy ciała. Potrzeby kaloryczne zmniejszyć jeśli obłożnie. Zapotrzebowanie kaloryczne wzrostu pewnych chorób i stanów. Dietetyk może obliczyć dokładne indywidualnych potrzeb kalorii. W ostrym i długim okresie opieki dietetycy zazwyczaj ustawienie każdego pacjenta regularnie śledzić.

Suplementy

Białko trzęsie wysokiej kaloryczności są dostępne, aby pomóc ludziom z dodatkowych potrzeb odżywczych. Napoje te są szczególnie przydatne u osób z biednych apetyty. Białko trzęsie można stosować od 1 do 3 razy dziennie w zależności od potrzeb danej osoby. Białko w proszku, aby pomóc zwiększyć spożycie białka. Białko w proszku może być zmieszany z jogurt, koktajle lub zupa, i zazwyczaj bez smaku.