adcov.com

Ciśnienie krwi jest większe powody do Morning

Czynniki stylu życia

Według dr Sheldon G. Sheps, specjalista nadciśnienie w Mayo Clinic, niektóre z rzeczy, które robisz w życiu codziennym może spowodować skok ciśnienia tętniczego w godzinach porannych, a nie w wyniku normalnego wzorca osiągając po południu. Czynniki stylu życia, które sprawiają, ciśnienie krwi wysoki rano obejmować stosowanie kofeiny, palenie tytoniu i pracy w nocy. Zbyt dużo stresu może również spowodować skok ciśnienia tętniczego w godzinach porannych.

Czynniki medyczne

Problemy zdrowotne mogą powodować wysokie ciśnienie krwi w godzinach porannych. Według dr Sheldon G. Sheps, specjalista nadciśnienie w Mayo Clinic, są to bezdech senny, guzy na choroby nadnerczy i nerek. Ludzie, którzy mają wysokie ciśnienie krwi, ale nie najlepiej radzą kontrolujący go (jak nie przyjmowanie leków lub łamanie zasad ich diety) mogą również okazać, że ich ciśnienie krwi jest wysoki rano.

Zespół Przetrenowania lekkoatletycznego

Maraton biegaczy, triatlonistów i inne osoby wykonujące poważne szkolenie sportowe są również narażone na wysokie ciśnienie krwi rano. Jest to objaw zespołu przetrenowania sportowe. W raporcie przygotowanym przez National Institutes of Health, Steven M. Thiese naukowcy z University of Utah i dr Mary Black Johnson z San Diego State University powiedział overtrained sportowcy cierpią zmiany w ciśnieniu krwi, w tym wyższe ciśnienie krwi i odpoczynku dłuższy czas odzyskiwania z atakami szkolenia. Overtraining przyczynia się również do lęku i lęku może przyczynić się do wysokiego ciśnienia krwi.

Inne czynniki

Niektóre leki mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego w godzinach porannych. Sheps mówi, że te leki obejmują kortykosteroidy - leki przeciwzapalne stosowane do leczenia zapalenia stawów, astmy, toczeń i różnych innych czynników. Sheps mówi lek kontrola ciśnienia krwi także może nie działać dla pełnego cyklu 24-godzinnym, więc codziennie pigułkę podjęte po przebudzeniu mogą mijać przed następna dawka w życie.

Narodowy Instytut Zdrowia mówią, że na zimno produkty ulgi mogą również powodować wzrost ciśnienia krwi.