adcov.com

Ciśnienie krwi jest dobrym wskaźnikiem stresu?

Ciśnienie krwi jest wynikiem siły krwi w płynie i dociska do ścianek tętnic serca. Za każdym razem serce bije, pompuje krew do tętnic. To działanie powoduje, że ciśnienie krwi do wzrostu i spadku stale. Ciśnienie krwi wzrasta, kiedy serce bije i spada, gdy serce jest w spoczynku pomiędzy uderzeniami. Ciśnienie, które rozwija się, gdy serce bije jest ciśnienie skurczowe (górna liczba w ciśnienia krwi czytaniu). Rozkurczowe (numer dołu w odczyt ciśnienia krwi), uzyskuje się, gdy serce jest w spoczynku pomiędzy uderzeniami.

Wysokie ciśnienie krwi

Normalne ciśnienie krwi wynosi 120 lub mniej (skurczowe) na 80 lub mniej (rozkurczowe). Ciśnienie krwi jest podzielone na etapy, w oparciu o odczyty. Pre-nadciśnieniem ciśnienie krwi wynosi od 120 do 139 skurczowego i rozkurczowego od 80 do 89. Ciśnienie krwi jest uważany za wysoka, jeżeli liczba osiągnie 140/90 lub więcej. Etap 1 wysokie ciśnienie skurczowe jest czytanie od 140 do 159, a rozkurczowe czytanie 90 do 99. Etap 2 jest czytanie skurczowe od 160 lub wyższej i rozkurczowe 100 lub wyższej.

Objawy wysokiego ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi nie ma zauważalnych objawów, dlatego nazywany jest często "cichym zabójcą". Bóle głowy, suchość w ustach, bezsenność, uczucie zaczerwieniona lub uzyskanie czerwonej twarzy są objawy, że ludzie często kojarzą się z posiadające wysokie ciśnienie krwi. Objawy te nie są rzadkie i mogą być odczuwane przez osoby z normalnym ciśnieniem krwi, jak również przez osoby, której ciśnienie jest wysokie.

Nadciśnienie tętnicze i napady paniki

Według dr Thomas Pickering, dyrektor integracyjnych i behawioralnych Kardiologii w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku, to nie było do 1980 roku, że ataki paniki związał się z nadciśnieniem. Ataki paniki są związane z obecności czterech lub więcej objawów, w tym zawroty głowy, duszność, okresy intensywnego lęku, gwałtowne bicie serca, drżenie, pocenie się, nudności, zadławienia, drętwienie lub mrowienie, bóle w klatce piersiowej lub dyskomfort, uderzenia gorąca, dreszcze , strach przed utratą kontroli lub going crazy i strach przed śmiercią. Spontaniczne napady paniki okazały się bardziej powszechne u osobników, którzy już posiadają wysokie ciśnienie krwi.

Stres i nadciśnienie

Chociaż stres nie jest wskaźnikiem nadciśnienia, znaczny wzrost ciśnienia krwi może wynikać z sytuacji stresowych. Dr Alexander Davidyan stwierdza, że ​​"nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi) wyróżnia się jako zaburzenie, które jest często związany ze stresem i życia stresujące życie." Po powodują naprężenia ustąpi, wysokość ciśnienia wraca do normy. To prawda, czy osoba ma normalne lub wysokie ciśnienie krwi.

Lęk i depresja

W przełomowym badaniu naukowcy z Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) odkrył dowody, że poważny niepokój i depresja może zwiększać ryzyko rozwoju nadciśnienia. Ich badania rozpoczęły się w roku 1970 i obejmowała badania 3000 dorosłych, których ciśnienie krwi jest normalne. Badani zostali ponownie sprawdzone od lat siedmiu do 16 później i okazało się, że ci pacjenci cierpiący na lęk lub ciężkiej depresji prowadził dwa do trzech razy wyższe ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego w porównaniu z innymi uczestnikami. Wzięto pod uwagę wiek, historię chorób serca i palenie tytoniu.

Ponadto stwierdzono, że CDC niepokój i depresja spowodowana pije się nadmiernie, przyrost masy ciała i dymu, co zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia.