adcov.com

Ciąża i Suboxone

Suboxone jest lek na receptę stosowany aby pomóc w leczeniu uzależnienia od opioidów, takich jak heroina. Pomimo skuteczności za pomoc te zmagania uzależnienia, jest możliwe ryzyko skutków ubocznych związanych z użyciem Suboxone u kobiet w ciąży.

Znaczenie

Nie ma wystarczająco dużo zakończeniu badania, aby wiedzieć, czy za pomocą Suboxone w czasie ciąży jest bezpieczne, ostrzega twórców Suboxone.

Badania

Suboxone spowodowane poronienia u zwierząt laboratoryjnych, według badań klinicznych opublikowanych przez FDA i opublikowane na RxList.

Efekty

Wyniki badania pokazują, że FDA może być ryzyko związane z przyjmowaniem leku Suboxone w czasie ciąży; jednak badania na zwierzętach nie zawsze dokładnie przewidzieć skutków u ludzi, więc wyniki nie są całkowicie jednoznaczne albo wyjaśnia RxList.

Zagrożenia

Jeśli już używasz Suboxone i niespodziewanie w ciążę, istnieje ryzyko, że będzie doświadczenie poważne wycofanie jeśli przerwać przyjmowanie leku, który mógłby zaszkodzić dziecku, raporty narzędzia kliniczne, Inc. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, aby stopniowo zmniejszyć dawkę zamiast nagle zaprzestaniu stosowania.

Rozwiązanie

Jeśli jesteś w ciąży i potrzebujesz pomocy w uzależnieniu od opioidów, mogą korzystać z doradztwa, rehabilitacji, naltrekson lub być może niskie dawki metadonu, z których wszystkie są bezpieczniejsze dla dziecka niż Suboxone, donosi Narodowy Instytut Narkomanii.