adcov.com

Ciąża dla radiologii

Jedno z pytań zadawanych przed X-ray lub procedury radiologicznej, czy pacjent jest w ciąży. Jeśli ona jest, pewne środki bezpieczeństwa przyjść na miejsce. Środki bezpieczeństwa, takie jak ołów ekranowania, są również wprowadzone w celu ochrony Technik radiologii w ciąży lub kobiety tył urządzenia.

Ujawnienie

Technik radiologii może podpisać umowy wymagające je ujawnić przełożonych lub działu bezpieczeństwa pracodawcy swój zamiar zajść w ciążę lub rzeczywistej ciąży. Kobiety starają się zajść w ciążę, należy również monitorować ich ekspozycji na promieniowanie.

Bezpieczne Poziomy

Promieniowanie jonizujące jest problem. Zasadą jest, że przemysł granica narażenia na promieniowanie jonizujące jest 50 millirems miesięcznie dla płodu i 500 millirems miesiące dla nie-ciężarnych dorosłych. Amerykański Departament Pracy wymaga odznakę promieniowania lub kieszeni dawkomierz dla każdego pracownika w pracy z promieniowaniem jonizującym w ograniczonych obszarach. Odznaka jest przypisany co miesiąc, aby zapewnić, że poziom utrzyma się w bezpiecznym zakresie. Każdy dział bezpieczeństwa utrzymuje dawki raportów.

Zabronione Pracuj

Kobiety w ciąży muszą być ekranowane podczas wykonywania rentgenowskie z komputerów stacjonarnych lub przenośnych. W wielu laboratoriach, są one również zakazane z uczestnictwa w projektach badawczych związanych z wyższych poziomów ekspozycji dawki. Amerykański Departament Pracy zabrania pracodawcom narażając wszystkich pracowników, zwłaszcza pracowników w ciąży, do dawek, które są wyższe niż ich dozwolonego millirem dawki.