adcov.com

Choroby wątroby ludzkiej

Wątroba jest największym organem w organizmie. Pełni różne funkcje, ale jest to prawdopodobnie najbardziej znany z bycia odtruwa. Twoja wątroba oczyszcza szkodliwych substancji z krwi. To również konwertuje spożywanych pokarmów do podtrzymania życia witamin i składników odżywczych. Ale jeśli wystawiać swoje ciało do złych rzeczy, można stworzyć okazję do wpływania na tę chorobę sojusznika brzucha.

Zapalenie wątroby typu A

Zapalenie wątroby jest infekcją wątroby, które się łatwo rozprzestrzeniać się za pośrednictwem osoby do osoby kontaktowej, skażonej żywności lub wody. Choć nie każdy rozwija się widocznych objawów, może mieć ciemny kolor moczu, gorączka, nudności i bóle brzucha. Objawy te mogą trwać do sześciu miesięcy, a nawet bez leczenia, można odzyskać z łagodnym przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu A. Jednak jeśli masz już przewlekłe choroby wątroby, może być narażone na ryzyko ostrej niewydolności wątroby, wymagającej hospitalizacji i ewentualnie przeszczep wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B

Gdy wirus zapalenia wątroby typu B do ciała poprzez kontakt seksualny lub IV narkotyków, powoduje wątroby do pęcznienia. W ciągu dwóch do trzech miesięcy, można zauważyć brak apetytu, ciemne zabarwienie moczu, osłabienie, wymioty i ból stawów. Objawy te mogą się wahać od łagodnego do wręcz okropne. W przypadku zakażenia wirusowego zapalenia wątroby typu B będzie przewlekłe, może stać się problemem, prowadzącym do ustawicznego raka wątroby.

HCV

Ponieważ zapalenie wątroby typu C może występować w organizmie praktycznie nie ma objawów, to jest często określane jako cichy prześladowcą. Można go złapać przez wejściem w kontakt z zakażoną krwią zapalenia wątroby typu C i nie może zrozumieć, że trzeba go aż zaczynają wykazywać oznaki uszkodzenia wątroby lata później. Jeśli nie wyświetlać wczesnych objawów zapalenia wątroby typu C, może to być po prostu grypopodobne uczucie, z czułością w zakresie wątroby. W późniejszych stadiach choroby, może czuć się zmęczony lub mdłości, lub mają zażółcenie białek oczu i skóry.

Marskość

Podobne do zapalenia wątroby typu C, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ma marskość wątroby, aż jest już uszkodzony. Marskość wątroby jest w zasadzie bliznowacenie wątroby. I raz wątroba jest uszkodzona, nie można skutecznie oczyścić krew i przechowywanie substancji odżywczych. Jeśli masz marskości, można zauważyć, że czujesz się bardziej zmęczony niż zwykle, ty zmiażdżysz i krwawić łatwo lub jesteś zachowaniu płynu w jamie brzusznej. Marskość wątroby może być wywołane przez alkoholizm, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C i innych problemów.

Rak wątroby

Choć rak wątroby jest problemem na świecie, pierwotnego raka wątroby --- która zaczyna się w wątrobie --- jest powszechne w Stanach Zjednoczonych. Większość przyczyny raka wątroby są nieznane. Jednak czasami może być nadana przewlekłych wirusów zapalenia wątroby. Wczesne objawy raka wątroby mogą być subtelne, ale obejmują obrzęk w okolicy brzucha, utrata masy ciała i żółtaczka, czyli żółte zabarwienie do skóry i białek oczu.